Jaroslav Hutka - Vánoční koncert

Po veleúspěšném květnovém olomouckém koncertu k 70. životnímu jubileu se Jaroslav Hutka vrací koncertovat do svého rodného kraje.

Cena vstupenky: 160 Kč / 190 Kč (na místě), , ,  Kč
Jaroslav Hutka - Vánoční koncert
  • Adresa:
    Horní náměstí 6
    Šternberk 785 01

Tentokrát se bude jednat o 3 exkluzivní vánoční koncerty, na kterých vedle Hutkových neznámějších písní "Náměšť" a "Havlíčku, Havle" zazní také staré a neznámé moravské posvátné a vánoční balady.
 

VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI - 160,- Kč

Předprodej - pokladna hradu Šternberk / TICKETSTREAM
ticketbooking@seznam.cz
Ticketstream: http://bit.ly/2hzJxRR

Vstupenky na místě: 190,- Kč

Jaroslav Hutka studoval na pražské uměleckoprůmyslové škole. Na konci šedesátých let začal vystupovat s Vladimírem Veitem (Hutka a Veit). Později se svým vlastním hudebním programem, ve kterém mimo jiné popularizoval moravské lidové písničky. Získal si velké množství příznivců, několikrát byl vyhodnocen jako písničkář roku. Byl zakladatelem a členem folkového sdružení Šafrán. V roce 1977 se zúčastnil III. festivalu druhé kultury na Hrádečku Václava Havla u Trutnova. Stal se signatářem Charty 77.

Kvůli soustavné policejní šikaně (akce Asanace) opustil v říjnu 1978 Československo a žil v emigraci v Nizozemsku. Po pádu komunismu se 25. listopadu 1989 vrátil a stejného dne již zpíval na manifestaci Občanského fóra na Letenské pláni. Postupem času se z něho stal kritik české postkomunistické demokracie.