Mezinárodní den památek a historických sídel: Jindřichův Hradec

K příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel mohou naši návštěvníci o víkendu 22. a 23. dubna vidět prostory zámku jinak veřejnosti nepřístupné.

Cena vstupenky: 40 Kč (mimořádné prohlídky Španělského křídla), , ,  Kč
Mezinárodní den památek a historických sídel: Jindřichův Hradec
  • Adresa:
    Dobrovského 1
    Jindřichův Hradec 377 01

Zvláště zajímavá je prohlídka Španělského křídla, budovy se spletitou stavební historií a pohnutým osudem. Se zájemci navštívíme, krom Rytířského a Divadelního sálu, zachované středověké interiéry – soukromou kapli Jindřicha IV. a zcela unikátní místnost, tzv. Soudnici s nástěnnými malbami z konce 15. století. Mimoto bude možné zdarma navštívit Černou věž nebo si prohlédnout středověká sklepení gotického paláce.

Návštěvníci jihočeských zámků ve správě Národního památkového ústavu budou také zvýhodněni při návštěvě více památek ve zmíněných dnech. Pokud navštíví 22. nebo 22. dubna 2017 jednu z jihočeských památek ve správě NPÚ ÚPS v Českých Budějovicích (Červená Lhota, Dačice, Hluboká, Jindřichův Hradec, Kratochvíle, Nové Hrady, Rožmberk, Třeboň, Vimperk, Zlatá Koruna, Zvíkov), budou mít v těchto dnech, tedy 22. a 23. dubna 2017, po předložení vstupenky vstup zdarma na druhou jihočeskou památku ve správě NPÚ ÚPS ČB dle vlastního výběru. Do akce se nezapojuje hrad a zámek Český Krumlov.


Těšíme se na vaši návštěvu.