Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

Galerie La Femme

  • Adresa:
    Bílkova 131/2
    Praha 1 110 00
1.4.2020 – 30.4.2020, 23:59
Výstava z projektu GLF, téma bylo vybráno u příležitosti 20. výročí galerie. více

Galerie La Femme

6. září 2013, 11:55
Galerie La Femme

Galerie La Femme vznikla v roce 2000 uprostřed Starého města naproti hotelu Intercontinental. Jak napovídá již její název, věnuje se převážně tématu ženy ve všech jejích nepřeberných podobách, inspirujícímu a věčnému zdroji mnoha výtvarníků.

Galerie La Femme, jedna z nejúspěšnějších pražských galerií, má za sebou mnoho výtvarných projektů v České republice i v zahraničí. V roce 2003 organizovala a realizovala mezinárodní česko-brazilský výtvarný projekt "České umění pro brazilské Lidice 2003", který byl veden majitelem galerie.
Po tomto úspěšném projektu následuje v letošním roce druhý mezinárodní výtvarný projekt "České umění v Kanadě a Kanadské umění v Čechách" Galerista Miroslav Lipina k pravidelně měnícím se autorským výstavám zadává výtvarníkům galerie i tzv. Domácí úkoly.
Prvním úkolem se stala výstava Pocta jedné fotografii, dále následovaly Snídaně v trávě, Malá pocta Velké Edith, Venuše, Žena a automobil.
Každé výstavy se zúčastní téměř třicet nejvýznamnějších českých výtvarníků.

Galerista Miroslav Lipina (*1954, Ostrava) využívá ve svém oboru svých dlouholetých zkušeností a znalostí získaných během 25leté praxe v oblasti výtvarného umění. Spolupracuje s nadacemi a se členy českých uměleckých spolků. Je členem Svazu českých umělců grafiků (SČUG) Hollar. Jeho každodenní kontakt s výtvarníky umožňuje nabídnout jak renomované umělce, tak i začínající autory.

Galerie nabízí obrazy, grafiky i sochy předních současných českých výtvarníků. V současné době má ve své databázi již přes 150 autorů od A do Z (Jiří Anderle, Richard Augustin, Adolf Born, Roman Brichcín, František Burant, Karel Demel, Vladimír Erlebach, Jan Hendrych, Michal Halva, Tomáš Hřivnáč, Milan Chabera, Boris Jirků, Miloš Karásek, Igor Kitzberger, Aleš Knotek, Jan Koblasa, Richard Kočí, Jiří Kolář, Antonín Kroča, Ladislav Kuklík, Oldřich Kulhánek, Josef Liesler, Eva Mansfeldová, Alois Mikulka, Jiří Mocek, Josef Mžyk, Vladimír Preclík, Karel Pobříslo, Jiří Pošva, Hana Purkrábková, Michael Rittstein, Antonín Sládek, Karel Sládek, Vladimír Suchánek, Pavel Sukdolák, Naďa Synecká, Jaroslav Šerých,Jiří Tylek, Jiří Šuhájek, Lenka Vilhelmová, Eva Vlasákova, Petr Vlček, Josef Velčovský, L.M. Wagner, František Zálešák, Olbram Zoubek a mnoho dalších).

Galerie La Femme

adresa: Galerie La Femme, Bílkova 2, 110 00 Praha 1

telefon: +420 224 812 656
e-mail: glf@volny.cz
http://www.glf.cz

Akce Galerie La Femme

1.4.2020 – 30.4.2020, 23:59
Výstava z projektu GLF, téma bylo vybráno u příležitosti 20. výročí galerie. více