Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

ZOO Plzeň

  • Adresa:
    Pod Vinicemi 9
    Plzeuň 301 16

ZOO Plzeň je druhá nejstarší zoologická zahrada u nás a nejnavštěvovanější turistické místo Plzeňského kraje. Součástí ZOO Plzeň je také botanická zahrada Plzeň. Základní vstupné je v rozmezí 60 až 140 Kč, děti do 3 let a doprovody mají vstup zdarma. Pes a další domácí zvířata mají vstup zakázán.

ZOO Plzeň čítá přes 1200 druhů zvířat, z nichž nejvyhledávanější jsou tygři, lvi, nosorožci, žirafy nebo tučňák Humboldtův. ZOO Plzeň pořádá také nejrůznější programy a akce, velmi oblíbené je komentované krmení a vláček. Na půdě ZOO se také nachází Dinopark ZOO Plzeň, amfiteátr nebo pravěká osada. Pro sledování zvířat je možné využít webkamery.

Doprava do ZOO Plzeň je vhodná pro cestující automobilem nebo tramvají. Parkování u ZOO Plzeň je možné na sídlišti Vinice, je zde ale omezená kapacita.

Otevírací doba ZOO Plzeň

Listopad, prosinec, leden, únor, březen 9.00 - 17.00
Duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen 8.00 - 19.00

Pokladny se zavírají v období od listopadu do března v 16.30, v období od dubna do října v 18.00.

1.1.2020 – 31.12.2020, 23:59
Zoo Plzeň je otevřena celoročně, 365 dní v roce. Letní sezóna je v období březen - říjen, zimní listopad - únor. Botanická... více