Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Vodní nádrž Lipno

Vodní nádrž Lipno je největší přehrada u nás s rozlohou přibližně 48,7 km2. Historie nádrže sahá do 60. let minulého století. Je to velmi oblíbené turistické místo s několika dalšími turistickými lákadly poblíž. Okolo vodní nádrže Lipno se nachází Stezka v korunách stromů Lipno, Český Krumlov nebo třeba Vítkův Hrádek. Na nádrži funguje také místní elektrárna. Stav vody je pravidelně hlídán.

Vodní nádrž Lipno nabízí svým návštěvníkům v okolí různá místa na ubytování, jako jsou hotely a kempy. Oblíbeným komplexem je Areál Lipno Point, kde je ubytování na velmi vysoké úrovni. Žádný problém není ani najít v okolí nějaké restaurace nebo hospody pro občerstvení.

Doprava na vodní nádrž Lipno je nejlepší vlastním automobilem, využít se dá ale také vlakový spoj. Parkování u vodní nádrže Lipno je možné u většiny místních hotelů a kempů.