Světový šampionát v latinskoamerických tancích World Dance Championship 2015

4.11.2015 – 8.11.2015, 23:59

Tanečníci a tanečnice z více než 20 zemí světa přijedou na World Dance Championship 2015 do CENTRA BABYLON.

Tanec, hudba, úžasné taneční výkony a skvělá atmosféra, to vše bude už po sedmé a na celých pět dní hýbat Centrem Babylon v Liberci. World Dance Championship 2015 je nejen tanečním šampionátem, ale také tanečním svátkem pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Mgr. Martina Půty. Své taneční umění zde předvedou děti, junioři i dospělí tanečníci z 20 zemí světa včetně Jihoafrické republiky. Denně bude na akci více než 2000 účastníků. Výkony soutěžících bude hodnotit mezinárodní porota a zasednou v ní také profesionální tanečníci, kteří povedou večerní společný „Tanec s hvězdami“. Patří mezi ně Marlon ``Swoosh`` Wallen, který spolupracuje s hvězdami jako Kylie Minouge, Madonna, Jay Sean a dalšími, Mickeyna Pospíšilová, několikanásobná mistryně ČR, vicemistryně světa a Evropy a tvář nejznámější francouzské streetové módy, nebo Klára „Daila“ Jansíková, profesionální orientální tanečnice, lektorka a choreografka, působící v České republice, Indii i jinde v zahraničí a další. Již tradičně budou při MS Babylon 2015 - Latinofestivalu zastoupeny všechny taneční žánry.

Vyhlašovatelem soutěže je mezinárodní organizace WADF v čele s presidentem Nils-Håkan Carlzonem. Pořadatelem soutěže je Taneční a pohybová škola ILMA z Turnova pod vedením Mgr. Ilony Šulcové, ředitelky soutěže a Mariana Šulce, viceprezidenta WADF. TaPŠ ILMA se věnuje taneční přípravě v široké škále tanečních žánrů, v reprezentaci na mezinárodních soutěžích patří mezi nejúspěšnější v České republice a může se pochlubit mnoha tituly mistrů Evropy i světa. Na šampionátu bude startovat více než 140 „Ilmáků a Ilmaček“. Spolupořadatelem je ILMA AGENCY s.r.o za podpory ILMA z.s. a Slunečnice z.s.

Partnerem akce je Centrum Babylon, které připravilo speciální nabídku ubytování ve Wellness Hotelu Babylon pro všechny účastníky. Díky tomu je World Dance Championship jednou z mála světových soutěží, na níž mohou závodníci, jejich doprovod i porotci relaxovat v Aquaparku nebo Wellness centru, bavit se v Lunaparku a iQPARKU, zažít skvělou podívanou ve 4D kině, zábavný boj při Laser game a doplnit energii v několika restauracích. Soutěžní klání i doprovodný program je přístupný široké veřejnosti, a tak krásné kostýmy a taneční vystoupení, budoucí mistry světa a speciální hosty můžete vidět i Vy.