Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

Projížďka pamětí

31.12.2018 – 31.12.2019, 23:59

V expozici Technického muzea Liberec je k vidění hned několik pozoruhodných automobilů.

Návštěvníci se mohou potěšit pohledem na několik překrásně zrestaurovaných předválečných vozů z české provenience. Ale hned za pokladnou najdete tři automobily - každý v jiném technickém stavu. Překrásná Praga Alfa ukazuje automobil tak jak jej znáte ze srazů či muzejí, v perfektním stavu. Vedle něj stojící Walter je doslova nahý... Je vidět struktura jeho dřevěné karoserie před tím než byla potažena plechem. A konečně ze sena vykukuje černý Wanderer, který je v nálezovém stavu. Tedy ve stavu v jakém se celá řada veteránů nacházela, když je jjejich majitelé našli. Chceme tím ukázat návštěvníkům složitou cestu od vraku k perfektnímu vetránu, jen málokdo si na výstavě nebo srazu starých aut uvědomí, kolik práce za tím kterým perfektním kouskem vězí.

Potěšit se můžete pohledem na tři veterány z Velké Británie, která až do padeátých let minulého století patřila k pionýrům v konstrukci automobilů. MGA Coupé, překrrásný a zcela původní Morris 8 jakoby vyjel z filmů na motivy knich Agáty Christie a konečně RMB, který sice vypadá jako MG TF z padesátých let, ale s datem narození v 70. letech je mnohem mladší. 

Chladným nenechá nikoho expozice škodovek. Víte že tisícovka, tedy Škoda 1000 MB oslavila letos padesátku? Popřát jí za řadu Škoda 100 přišla opravdová rarita, která ačkoliv je stovkou se jmenuje Škoda 120 S a je závodním speciálem a jako zástupce poslední vývojovéřady škodovek s motorem vzadu je u nás vvystavena Škoda 120 GLS z roku 1983.

Na severu Čech, tím méně v Liberci nemůže chybět expozice vvěnovaná vratislavickému rodákovi Ferdinandu Porsche. V technickém muzeu Liberec najdete nejslavnější ferdinandovo dítě VW Brouk, ale v u nás málo známé podobě Cabrio. Uvidíte i netradiční VW Karmann - Ghia 1600 a Porsche 356, které zahájilo opravdu slavnou éru stuttgartské automobilky.

A konečně expozice veteránů, kde se také prezentují veteránské kluby: Tatra 57 z jabloneckého VCC Nisa připomíná pana Fišeru zakladatele veteránského hnutí na severu Čech. Červený Renaut 4CV je zase autem, kterým se připomíná liberecký Podještědský veteránklub. A také zde ještě najdete překrásný Laurin a Klement, který je zároveň první škodovkou z Mladé Boleslavi. Mladší ročníky zastupuje NSU Ro80 s wankelovým motorem.

Expozici automobilů budeme jedou ročně obměňovat.

Otevírací doba

  út – ne 10:00h -17:00h