Kdo je tady ředitel? - Švandovo divadlo

Ravn je ředitelem a zároveň majitelem firmy, to ovšem před svými kolegy skrývá a vydává se již deset let za pouhého řadového zaměstnance...

Kdo je tady ředitel? - Švandovo divadlo
  • Adresa:
    Štefánikova 6/57,
    Praha 5, 150 00

Skvělá dánská komedie od autora, který patří k nejvýraznějším filmovým tvůrcům dneška, v zahradě své produkční společnosti má spoustu trpaslíků, trpí nejrůznějšími úzkostmi včetně fobie z létání, miluje skupinu ABBA, používal pseudonym Erik Nietzsche, ale nyní ho svět zná pod jménem Lars von Trier (*1956).

Ravn je ředitelem a zároveň majitelem firmy, to ovšem před svými kolegy skrývá a vydává se již deset let za pouhého řadového zaměstnance.

Všechna nepopulární rozhodnutí tak může svést na vymyšleného ředitele, kterého nikdo nikdy neviděl. Až nyní, když chce firmu prodat, je nutné najít někoho, kdo ředitele sehraje. A kdo je pro takovou roli lepší než neznámý a všemi podceňovaný herec!

Kristoffer se role rád ujme a jeho nadšení roste s přibývajícími úkoly… Ovšem nic není tak jednoduché, jak se na počátku zdálo. Jednak se ukáže, že Ravn namluvil každému ze zaměstnanců o řediteli něco jiného, a navíc se na scéně objeví bývalá Kristofferova manželka. Především se ale Kristoffer rozhodne tvořit v duchu svého nejoblíbenějšího dramatika Gambiniho!

Svérázná komedie Kdo je tady ředitel? Vás rozhodně nebude nudit, ať už jste příznivci IT či monologu Kominíka z Města bez komínů!

RAVN: „Prostě to funguje! Říkejte na všechno „ano“, a kdyby bylo nejhůř, musíte být direktivní. Nekompromisní a trvat na svém. Jste přece ředitel!“

(CITACE ZE HRY)

OSOBY A OBSAZENÍ
KRISTOFFER: Michal Dlouhý
RAVN: Kamil Halbich
FINNUR: Alexej Pyško / Dušan Sitek
TLUMOČNÍK: Jaroslav Šmíd
AMANDA: Kristýna Frejová
GORM: Robert Jašków
METTE: Šárka Urbanovská / Blanka Popková
SPENCER: Tomáš Pavelka
NALLE: David Punčochář
LISE: Klára Cibulková / Petra Jungmanová
HEIDI A.: Martina Krátká

INSCENAČNÍ TÝM
PŘEKLAD: František Fröhlich
DIVADELNÍ ADAPTACE: Daniel Hrbek, Martina Kinská
DRAMATURGIE: Martina Kinská
SCÉNA: Petr Masopust
KOSTÝMY: Anna ForstováÁ & MKB
POHYBOVÁ SPOLUPRÁCE: Ivana Dukić, Karel Basák
HUDBA: Britney, Nena
PRODUKCE: Salome Geregayová, Andrea Pergelová
INSPICE: Petra Štanclová, Blanka Popková
ASISTENT REŽIE: Blanka Popková
NÁPOVĚDA: Petra Štanclová

Termíny