Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Mezinárodním online festival Flamenco De Sofa

4.6.2020 – 11.7.2020, 23:59

Pražský festival Den flamenka, který každým rokem na podzim přiváží do hlavního města světové flamenkové hvězdy, přichází s mezinárodním online festivalem Flamenco De Sofa. Ten vznikl s cílem podpořit flamenkové umělce ve Španělsku, které je jednou z nejvíce pandemií zasažených zemí, a uvede osm představení.

V České republice se velice rychle aktivovala umělecká scéna a kulturní život se na čas přenesl do online světa. Teď tyto zkušenosti chceme nabídnout Španělsku, kde to takto tolik nefunguje. Chceme podpořit klenot španělské kultury, který pronikl do celého světa a ten si ho zamiloval,“ říká ředitelka festivalu Karol Martincová. Během minuty se zájemci mohou z pohodlí svého domova přenést do sluncem zalité kolébky flamenka Anadalusie, kde načerpají energii a vášeň, kterou tato svébytná hudebně-taneční kultura nabízí. Online festival otevře ve čtvrtek 4. 6. v představení Puntal / Přesný virtuózního sevillského tanečníka Davida Péreze. Diváci mohou představení a koncerty zhlédnout zdarma, a přitom přispět dobrovolnou částkou pro konkrétní soubor či umělce.

Program festival Flamenco De Sofa:

  1. 6.    David Perez:Puntal
  2. 6.  Karime Amaya:La Fuente
  3. 6.  Nino de los Reyes:Tierra
  4. 6.  Antonio Molina “El Choro”:Aviso:Bayles de Jitanos
  5. 7.    La Moneta:Muy especial
  6. 7.    Pol Vaquero:Antojo
  7. 7.  Adrián Santana:Simbiosis
  8. 7.  Mónica Fernández:Comadre