Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

VAŠE KINO V KARANTÉNĚ

27.3.2020 – 5.4.2020, 23:59

Malá kina se spojila a začínají promítat filmy na webu VaseKino.cz

Přidejte se k prvním projekcím projektu #vašekino, který bude fungovat po dobu mimořádných opatření. Od 27.3.2020 se budou ve virtuálním sále na stránce www.vasekino.cz scházet diváci z více než 80 kin po celé republice.

Desítky jednosálových kin, která byla kvůli epidemii COVID-19 uzavřena, se spojily do jednoho online projektu. Od pátku 27. března začínají společně „promítat“ filmy na webu VaseKino.cz.

„Z České republiky vytvoříme jedno velké virtuální jednosálové kino se stejným programem v pravidelných hracích profilech. Budeme tak simulovat provoz kina v obýváku,“ říká duchovní otec a iniciátor projektu, předseda Asociace provozovatelů kin Martin Pošta.

Do projektu se podle něj zapojilo přes 80 kin z celé republiky. „Prodej lístků bude probíhat on-line pomocí prodejních systémů jednotlivých kin. Divák tak má možnost vyjádřit solidaritu se svým kinem a podpořit ho v této těžké době, aby vůbec existovalo, až situace pomine,“ dodává.

Vstupné na virtuální projekci činí 70 Kč. „Hrajeme na reálné kino se vším všudy. Není možné film zastavit, vracet nebo přeskočit reklamy. Diváci můžou podpořit své kino koupí více lístků, ale spíš počítáme, že si koupí jeden pro získání kódu a pak se bude dívat celá rodina,“ popisuje Pošta.

První filmem ve virtuálním kině má být cestovatelské roadmovie a dokument Afrikou na pionýru, které by mělo v kinech právě nyní premiéru.