Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Když nemůžete do DOXu, přijde DOX za vámi!

16.3.2020 – 31.3.2020, 23:59

Když nemůžete do DOXu, přijde DOX za vámi! Posíláme vám domů multimediálního umělce, konceptualistu Jiřího Davida, toho času v roli malíře, který vás provede svou výstavou Jsem tady.

Výtvarný kritik Petr Volf o této výstavě napsal: „Je to překvapení. Asi jako když vybuchne spící sopka.“ Prozkoumejte intenzivní, zářivé barvy alespoň na monitoru počítače, poslechněte si, proč Jiří David maluje ženy, které nemají klasické proporce modelky, nebo čím ho tak uhranul motiv trávy.

Jsem tady s Jiřím Davidem

ULTRASUPERNATURAL

https://www.dox.cz/cs/vystavy/ultrasupernatural

Umělci Barbora Šlapetová a Lukáš Rittstein od roku 1997 podnikli 11 cest do vzdálených oblastí Západní Papuy a Papuy Nové Guineje, kde zkoumali místní domorodé kmeny a jejich kulturu. 

Výstava ULTRASUPERNATURAL, kterou právě připravujeme, je vyústěním tohoto mimořádného projektu, s jehož předchozími fázemi jste se mohli seznámit ve výstavách Manop, poslední první (2009) a Všechno je jinak (2015). Jak lze uměleckými prostředky vyjádřit zázrak setkání dvou mentalit oddělených od sebe příkopem času?