Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

INDIE - INDIA. Nový festival nezávislých indických filmů

28.2.2020 – 29.2.2020, 23:59

Na svět přichází zcela nový filmový festival INDIE-INDIA! Festival nezávislých indických filmů proběhne 28. a 29. února v pražském Kině Pilotů. Jedná se o další akci organizátorů divácky oblíbeného Festivalu bollywoodského filmu, jehož 18. ročník se bude konat v tradičním podzimním termínu.

Jako fanoušky indických filmů nás často mrzelo, že většina diváků z celé bohaté indické kinematografie vnímá pouze Bollywood, a to ještě jako něco podivného, exotického,“ říká Radim Špaček, umělecký ředitel festivalu. Přitom většina indických filmů vznikne právě mimo velká studia v Mumbai. A jakkoli jsou bollywoodské filmy zábavné a vizuálně opulentní, není třeba předstírat, že se skutečným životem normálních Indů mají obvykle pramálo společného. „Rozhodli jsme se proto nabídnout divákovi možnost seznámit se s filmy, které doopravdy reflektují současnou indickou společnost a přitom nerezignují na uměleckou kvalitu,“ doplňuje Radim Špaček.

Festival během 2 dnů představí čtyři filmy z různých koutů Indie - Ladak, Ásám, Kašmír a Gudžarát a v nich osudy obyčejných lidí v neobyčejných životních situacích. Kromě silných příběhů, pohledu na skutečný život ve městě i na venkově, unikátních indických tradic a zvyků diváky nadchnou například nádherné záběry Himalájí nebo kutchské pouště.

O umělecké kvalitě vybraných filmů (Aamis, Half Widow, Hellaro, Chuskit) svědčí i řada cen z nejrůznějších festivalů, kterými je každý z nich ověnčen.

Festival má také facebookovou událost, kam se s blížícím se termínem přispívají zajímavosti a detaily k filmům: www.facebook.com/events/213696633118569/

INDIE-INDIA - festival nezávislého indického filmu

  1. – 29. 2. 2020

Praha, Kino Pilotů, www.kinopilotu.cz