Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

V únoru rozehraje Václav Hudeček „lásky hru osudnou“…

25.2.2020

Druhé letošní zastavení pražského komorního cyklu Svátky hudby Václava Hudečka se uskuteční v úterý 25. února na tradiční scéně – v sále Pražské konzervatoře.

Atraktivní název Lásky hra osudná láká na takřka svatovalentýnský program naplněný skladbami opěvujícími nejhlubší lidské city v nejrůznějších podobách. Od vášnivě temperamentního španělského Cikána, přes exoticky navoněný Květinový duet z opery Lakmé, který se populárním stal i ve světě reklamy, až po dojemné láskyplné Sukovy melodie z Radúze a Mahuleny, či jeho nesmrtelnou Píseň lásky. Sugestivní program ztvární nejen sám hostitel – slavný houslista Václav Hudeček, ale také houslové duo Agape, jež tvoří mladé a nadějné zástupkyně něžného pohlaví –  houslistky Kateřina Krejčová a Klára Lešková. Ty si k hudebními milostnému dialogu navíc přizvaly charismatického mladého houslistu a laureáta mezinárodních soutěží Marka Pavelce a renomovaného klavíristu Miroslava Sekeru. Milostnými city jiskřící hudební večer slibuje mimořádný zážitek tematicky rafinovaně rezonující s únorovým svátkem lásky a náklonosti, jehož patronem je starořímský mučedník sv. Valentýn. Koncert se uskuteční od 19.30 hodin.

Více na www.svatkyhudbyvpraze.cz