Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Einstein na pobřeží: přednáška a promítání - Divadlo Kámen

14.2.2020, 18:00 – 20:00

Nepochybně zásadní dílo 20. a možná i 21. století v divadelním umění, opera Einstein na pobřeží (Einstein on the Beach), byla stvořena dvěma génii – Robertem Wilsonem a Philipem Glassem, o třetím geniu – Albertu Einsteinovi. Dílo mělo obrovský ohlas a stalo se kultovní záležitostí – Událostí s velkým U.

Einstein na pobřeží: přednáška a promítání - Divadlo Kámen
  • Adresa:
    Nekvasilova 625/2
    Praha-Karlín 186 00

Nabízí velmi sofistikovanou a stylizovanou podívanou. Nabízí výjimečnou a úchvatnou hudbu. Současně je i baletem. Nabízí virtuózní provedení.

Tato hra (opera? balet?) nevypráví žádný souvislý příběh. Téměř pětihodinová podívaná je sérií obrazů, pomalu a neustále přecházejících jeden v druhý, snových, děsivých, úchvatných… a enigmatických.

Jak vše souvisí s Albertem Einsteinem, jehož jméno poprvé zazní až někdy kolem poslední třetiny? Pro mnoho diváků a možná i kritiků to zůstává tajemstvím.

Přijďte se podívat na promítání z unikátní Události a na přednášku o ní; v pátek 14.2.2020 od 18 do přibližně 22 h v Divadle Kámen.

přednáší a promítá Vladimir Benderski