Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Festival OLD's COOL Olomouc 2020

13.2.2020, 14:00 – 22:00

Mezigenerační festival OLD's COOL proběhne v Olomouci již počtvrté. 13. února nabídne návštěvníkům bohatý program včetně české premiéry zábavní soutěže Mezigenerátor.

Cena vstupenky: zdarma Kč

Festival pořádá nezisková organizace Elpida, která pomáhá seniorům stát se samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí naší společnosti. Kampaň OLD’s COOL poukazuje na to, že stáří není spojené jen s nemocemi, samotou, závislostí na jiných či fyzickým strádáním, ale představuje inspirativní osobnosti a jejich velké životní příběhy. Do realizace projektů se zapojují současní umělci i samotní senioři.

Mezigenerátor – koncert – výstava – workshop – divadlo
13. února 2020 v Jazz Tibet Club & Divadlo na cucky od 14:00 do 22:00 hodin

Společnost Elpida si přichystala českou premiéru Mezigenerátoru, kvízu týmů složených lidmi všech věkových kategorií, kteří budou odpovídat na otázky z různých tematických okruhů.

Koncert - Sbor Elpida s Václavem Havelkou zde zahájí svou letošní šňůru koncertů, na kterých oslavují deset let spolupráce. Repertoár obsahuje autorské písně Václava Havelky doplněné o covery známých světových skladeb (The Beatles – Don’t Let Me Down, Mavis Stamples – You‘ re not alone a další).

V Divadle na cucky se bude konat od 15. 1. do 22. 2. 2020 výstava Matka a dcera, kterou Elpida připravila ve spolupráci s fotografkou Bet Orten a stylistkou Veronikou Ruppert. Obě zmiňované dámy doprovodí výstavu 13. února od 17 hodin komentovanou prohlídkou. Do projektu se zapojilo 18 žen, mezi nimi například herečky Eva Holubová, Lenka Krobotová či Jenovéfa Boková a zobrazuje komplikované mezigenerační vztahy.

Jako obvykle doplní festival také oblíbený pletací workshop Hladce obrace, kde se zkušené pletařky z projektu Ponožky od babičky pokusí za pomoci místních nadšenců oplést město a začátečníkům předat své zkušenosti.

Program
14:00-17:00 Hladce obrace aneb Pleteme Olomouc |Divadlo na cucky
17:00-17:30 Výstava Matka a dcera: komentovaná prohlídka |Divadlo na cucky
17:30-18:30 Divadelní představení Kráva v teleti |Divadlo na cucky
19:00 Mezigenerátor |Jazz Tibet Club
20:45 Koncert Václav Havelka & sbor Elpida |Jazz Tibet Club