Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

CHICUELO - MEZQUIDA (Španělsko)

28.4.2020, 19:30 – 21:00

Juan Gómez „Chicuelo” - flamencová kytara / Marco Mezquida - piano / Paco de Mode - perkuse

Koncert je součástí koncertní série JAZZ MEETS WORLD

Cena vstupenky: 300 Kč
CHICUELO - MEZQUIDA (Španělsko)
  • Adresa:
    Karlovo náměstí 1/23
    Praha 2 120 00

Chicuelo-Mezquida (Španělsko)

Jen málo tak důležitých a vlivných skladatelů a kytaristů jako Juan Gómez (Chicuelo) se najde mezi flamenkovými umělci. Společně s klavíristou Marco Mezquidou, který oslňuje podmanivým stylem, tvoří tato dvojice věrohodný sound plný zanícení a naprostého hudebního pohroužení. Tito výjimeční muzikanti jsou tvůrci fascinujícího hudebního obrazu, který si zaslouží označení jako barvitý, žhavý, vervní, opravdový, odvěký i mladistvý a vášnivý. Na cajon je doprovází Paco de Mode.

Juan Ignacio Gómez Gorjón - známý jako „Chicuelo” (narozen 1968) je romský flamenkový kytarista z Katalánska, skladatel a dirigent.Spolupracoval s mnoha umělci, nejčastěji se zpěváky Miguelem Povedou a Duquendem, s kterým zcestoval Evropu, Japonsko a USA a udělal mnoho nahrávek. Od roku 1992 je hudebním šéfem Compagnie de Danse Japonaise Shohi Kojima a od roku 2003 Somorrostro Dansa Flamenca s choreografem Javierem Latorrem.

Marco Mezquida - už nepatří mezi budoucí hvězdy, ve skutečnosti je dnes součástí španělské hudební scény. Ve svých 28 letech získal tento pianista z Minorky tři roky po sobě (2011-2013) cenu Musician of the Year Katalánské jazzové společnosti.  

V roce 2015 vystoupil se svým sólovým recitálem na 20. Mezinárodním festivalu jazzového piana.

Chicuelo-Mezquida vystoupili již v rámci JMW a to 8.4.2018