Saint PHNX / UK - Café V lese

16.2.2020, 19:30 – 21:00

Saint PHNX se vrací se samostatným koncertem

Cena vstupenky: 280/320 Kč
Saint PHNX / UK - Café V lese
  • Adresa:
    Krymská 273/12
    Praha 10-Vršovice 101 00

Jenom máloco na světě je jako pouto mezi sourozenci. Je to hluboké přátelství, sdílené zájmy a zkušenosti, které přežije i ty největší hádky. A přesně tohle pouto je srdcem skotských Saint PHNX sestávající z bratrů Stevieho a Alana Jukesových. Duo pocházející z Glasgow u nás v listopadu zazářilo před vyprodaným Roxy jako support suvereního Yungbluda a nyní se vrací v rámci svého samostatného turné.

Připomínky Imagine Dragons, Kasabian nebo Royal Blood splétají směsici, která tvoří jedinečný zvuk Saint PHNX. Ukázkový přístup, odvaha experimentovat a schopnost psát struhující refrény zaručují, že i jako duo můžou svojí energií konkurovat velkým kapelám.

Již v době, kdy měli vydané pouze tři singly obdrželi na základě úspěšného singlu ‘King’ pozvánku předskočit v Londýně věhlasným Imagine Dragons. ‘Byl to obrovský tlak, do té doby jsme odehráli pouze 10 koncertů a najednou jsme měli být na velkém pódiu s jednou z největších světových kapel,’ vzpomíná Alan. ‘Zkoušeli jsme každou minutu každého dne, abychom byli stoprocentní.’ A pozitivní ohlasy na koncert jim daly za pravdu, že tohle byl koncert, který nebylo radno podcenit, protože poté příležitostí začalo přibývat. Zahráli na festivalu Reading and Leeds, objevili se na nejslavnějším showcasu SXSW, na americkém turné předskočili Lewisu Capaldimu, v Evropě se pak představili před stále slavnějším Yungbludem.

‘Je to těžký bejt v kapele se svým bráchou, je to něco mezi láskou a nenávisti’ říká Alan. ‘Vždycky je to soutěž o to, kdo je lepší, je jedno jestli má pravdu Stevie nebo já, soupeříme jen tak.’ 

Jedinej důvod proč je Al v kapele je, protože po mě máma chtěla abych mu sehnal práci’ říká Stevie. Na tohle vynikající skotské duo se můžete těšit v neděli 16. února v Café V lese.

Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut za 280,-+ poplatky od pátku 22. listopadu, na místě pak za 330,-.