Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Advent a Vánoce na zámku Stekník

14.12.2019 – 15.12.2019, 23:59

Adventní prohlídky a vánoční koncert v kapli Navštívení Panny Marie na zámku Stekník, dne 14.12. 2019 a 15.12. 2019 

Většina hradů a zámků se po letní sezoně ukládá k zimnímu spánku. Zámek Stekník však ožije v letošním roce ještě jednou, a to v období adventu dne 14.a 15.12. 2019, kdy si budou moci návštěvníci prohlédnout vánočně nazdobené interiéry zámku a vychutnat si v sobotu 14.12.  vánoční koncert v zámecké kapli .

Vydejte se naposledy v letošním roce do slavnostně vyzdobených pokojů, které obývala rodina posledního soukromého majitele zámku. Prohlídka je koncipována chronologicky od začátku adventních svátků a zahájí ji povídání o vzniku a podobě adventního věnce a dále o svátcích v době adventu a lidových tradicích s nimi spojených. Pod velkým ozdobeným stromečkem v hlavním sále nebude chybět samozřejmě spousta dárků, vždyť poslední majitel měl čtyři vnoučata. V jídelně na vás čeká štědrovečerní tabule prostřená starým rodinným porcelánem. Adventní prohlídky budou zakončeny v zámecké kapli, která byla vždy místem vyvrcholení celých Vánoc. Zde uvidíte místo narození malého Ježíška, betlém, který je do zámku zapůjčen ze sbírky pana M. Rysky. Další betlémy z této sbírky, uvidí návštěvníci při samotných prohlídkách.
Na zámku si můžete poslechnout v sobotu  také vánoční koncert, který je již tradiční akcí, ukončující návštěvnickou sezónu. Letos v podání operní pěvkyně Anety Ručkové a varhaníka Josefa Kratochvíla s programem obohaceným také o vánoční koledy. Více informací a rezervace na prohlídky naleznete na www.zamek-steknik.cz

POZOR, vstupenky na koncert NA REZERVACI. Kapacita zámecké kaple je maximálně 80 míst k sezení, vstupenky lze rezervovat na telefonu+420 778 486 747 nebo na e-mailových adresách: zajickova.jana@npu.cz, steknik@npu.cz