Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Festival AKCENT - Divadlo Archa

22.11.2019 – 2.12.2019, 23:59

Devátý ročník mezinárodního festivalu dokumentárního divadla AKCENT vstupuje do druhé poloviny. Přelom listopadu a prosince vám v Arše nabídne mimořádně intenzivní zážitky.

Pátek 22. listopadu, 18.00 a sobota 23. listopadu, 15.00 / Festival Akcent / Spielraum Kollektiv: MojeVize
Spielraum Kollektiv uvedou svou interaktivní divadelní událost MojeVize, ve které děti vezmou do svých rukou televizní vysílání zpráv. Divadlo Archa se promění v místo činu, kde mají děti ve věku 8–12 let možnost nahlédnout do zákulisí televize a samy vytvářet její obsahy.
 
Pondělí 25. listopadu, 20.00 / Festival Akcent / Sláva Daubnerová: Solo Lamentoso
Banální příběh vzrůstající averze mezi lidmi inspiroval choreografii Solo lamentoso slovenské režisérky a performerky Slávy Daubnerové. Autenticitu a dokumentárnost propojuje tato konceptuální experimentátorka s fikcí. Vznikla tak inscenace na pomezí dokumentárního, pohybového a výtvarně stylizovaného divadla.
 
Úterý 26. a středa 27. listopadu, 15.00–20.00, začátek vždy v celou hodinu / Festival Akcent / Vosto5: Sametová simulace: Tribuna
Zážitkovou instalaci s projekcemi a zvukem simulující návštěvníkům pocity účastníků na největších revolučních demonstracích v listopadu 1989 připravuje pro letošní AKCENT soubor VOSTO5. Revoluční étos budou moci prostřednictvím Sametové simulace: Tribuny zažít diváci na vlastní kůži. Instalaci doplní dílny a grafické workshopy ve foyer divadla.
 
Čtvrtek 28. listopadu, 20.00 Festival Akcent / Joana Brito Silva, Beatriz Baptista, Mariana Fonseca, Susana Paixao – Ishá: The Woman Who...
Inscenace dokumentárního divadla Ishá, The Woman Who... vznikala v malé portugalské vesničce ve spolupráci s místní komunitou. Neformální kolektiv mladých portugalských divadelních tvůrkyň se v ní zabývá tématem postavení ženy napříč generacemi.
 
Pátek 29. listopadu, 20.00 / Festival Akcent / Campo – Silke Huysmans & Hannes Dereere: Pleasant Island
Obyvatelé Nauru v Pacifiku si spolu s lukrativními fosfáty vytěžili veškerou úrodnou půdu a dnes musí pro vlastní obživu provozovat uprchlické tábory pro migranty vyhoštěné z Austrálie. Autentické svědectví mladých vlámských tvůrců/performerů Silke Huysmans a Hannese Dereerera, kteří oblast navštívili a prozkoumali, přinese inscenace Pleasant Island v produkci divadla CAMPO.
 
Neděle 1. a pondělí 2. prosince, 20.00 / Festival Akcent / Jan Mocek: Virtual Ritual
Do paralelního světa online videoher zve diváky Jan Mocek se svou gamingovou performancí Virtual Ritual. Urbanista Osamu Okamura, youtuber Atlet, fotografka a gamerka Adéla Vosičková – tři performeři 1. a 2. prosince v Arše vytvoří expertní gamingový panel, aby odhalili virtuální i reálné rituály, které formují zdánlivě beztížný svět videoher.

VSTUPENKY na www.divadloarcha.cz a www.goout.cz