ROSSINIHO KARTY - Národní divadlo moravskoslezské

Komponovaný baletní večer ROSSINIHO KARTY je nazvaný podle stejnojmenné choreografie Itala Maura Bigonzettiho.

ROSSINIHO KARTY - Národní divadlo moravskoslezské
  • Adresa:
    Československých legií 148/14
    Ostrava 701 04

Dílo se dočkalo skvělého přijetí jak u kritiky, tak u publika napříč Evropou a severní Amerikou, především díky působivému spojení Rossiniho hudby a moderního tanečního projevu.

 V první části večera představíme českému divákovi poprvé dílo španělského choreografa Juanja Arquése, který se věnuje nejen tanci, ale také divadlu obecně, filmu, módě a performancím. Choreografie Consequence / Následky je inspirovaná nekonečným vývojem vztahu mezi přírodou a člověkem a vlivy moderních technologií. Lidská síla je zde vyjádřena jediným duetem muže a ženy. Žena je svým partnerem ochraňována a unášena za živého doprovodu houslí a violoncella na hudbu oscaroveho skladatele Johana Johannsona. Otázka vlivu technologií na člověka zůstávají v závěru díla nezodpovězená.

 Druhá choreografie večera – Rossiniho karty – je podřízena především hudbě slavného italského skladatele, který si mimo jiné potrpěl na skvělé jídlo a byl výtečným kuchařem. Mauro Bigonzetti před divákem rozvíjí kaleidoskop jednotlivých scén, sled paralelních obrazů života spojených s příslušnými kartami, vykládanými za sebou jakoby bez vzájemné návaznosti. Prostě velkolepá taneční hostina s nádhernou hudbou! A k tomu překvapení v podobě oblíbeného receptu slavného gurmána Rossiniho.

 Česká premiéra 21. listopadu 2019 v Divadle Jiřího Myrona

Alva Noto (1965) & Rjúiči Sakamoto (1952), Jóhann Jóhannsson (1969–2018), Gioacchino Rossini (1792–1868)

ROSSINIHO KARTY 

Jeden večer – dvě choreografie

Následky

Choreografie Juanjo Arqués

Hudba Alva Noto & Rjúiči SakamotoJóhann Jóhannsson

Rossiniho karty

Choreografie Mauro Bigonzetti

Hudba Gioacchino Rossini

Klavírista Michal Bárta

Termíny