Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

LASKAVÉ BOHYNĚ – DIVADLO POD PALMOVKOU

10.10.2019, 19:00 – 21.11.2019, 22:00

Román LASKAVÉ BOHYNĚ se v knižní podobě stal absolutním bestsellerem a autor Jonathan Littell za něj získal Velkou cenu Francouzské akademie a pak prestižní Goncourtovu cenu.

Cena vstupenky: 230/280/320 Kč
LASKAVÉ BOHYNĚ – DIVADLO POD PALMOVKOU
  • Adresa:
    Zenklova 566/34
    Praha 8 180 00

Na divadelní prkna jej přinesl umělecký šéf Divadla pod Palmovkou Michal Lang a herec Jan Teplý za hlavní roli esesáka Maxmiliana Aueho získal širší nominaci na cenu Thálie 2016.

Maximilien Aue nikdy neexistoval. Druhá světová válka ano.
Historická fikce na půdorysu antického dramatu.
Světově proslulý román poprvé na českém jevišti.


Fiktivní paměti Maximiliena Aueho zachycují s nebývalou otevřeností, přesností a historickou věrností osudy jednoho mladého, dobře zajištěného, vzdělaného a víceméně „slušného esesáka“, který se stal masovým vrahem. Silný a dramatický příběh plný nadšení, oddanosti, ukrývané sexuální touhy, přátelství, ale i chladné a syrové racionality, citové vyprahlosti či nejrůznějších vnitřních běsů odhaluje s děsivou názorností obrovské nebezpečí číhající za určitých okolností na kteréhokoliv člověka. Oněmi laskavými bohyněmi z názvu jsou totiž míněny lítice, které v řecké mytologii pronásledují provinilce…
Román Jonathana Littella je právem považován za jedno ze stěžejních děl současné světové literatury.

Režie: Michal Lang

Hrají: Jan Teplý, Milan Mikulčík, Ondřej Veselý, Adam Vacula, Martin Hruška, Tomáš Dianiška, Tereza Dočkalová, Ivan Jiřík, Ivana Wojtylová a další

 www.divadlopodpalmovkou.cz

Další termíny:

21.11. v 19 hod