Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

Festival EFB / Orchestr BERG (CZ) & Kalabis Quintet (CZ), Smyčcový quartet Pavla Bořkovce, Jan Burian ml. - Divadlo Archa

18.10.2019, 20:00 – 22:00

Setkání českých hudebníků a nizozemského průkopníka neprávem zapomenuté hudby první poloviny 20. století. 

Smyčcový quartet Pavla Bořkovce: V. smyčcový kvartet
Jan Burian ml.: Sólo pro EFB

Orchestr BERG (CZ) & Kalabis Quintet (CZ)
Werner Herbers (NL) – dirigent
Dechový kvintet, Suite americaine, O dětech, Nonetto in Do, Variace (Op. 1)

Orchestr BERG a Kalabis Quintet představí pod vedením dirigenta Wernera Herberse rozmanitý výběr koncertních skladeb E. F. Buriana. Jejich spojení není náhodné – byli to totiž právě Herbers a jeho Ebony Band (NL), kdo na tuto méně známou část Burianovy tvorby znovu upozornili. Impulz k objevování české hudby tak zase jednou přišel ze zahraničí. Je to překvapivé, nebo snad ani ne?

Festival EFB
15. - 19. 10. 2019, v Arše 18. a 19. 10. 2019

E. F. Burian byl uměleckou osobností evropského formátu. Přátelil se s Bertoldem Brechtem nebo Vsevolodem Mejercholdem a dalšími významnými světovými divadelníky a umělci. Jeho hudební dílo čítá přes tři sta titulů, v Dějinách české hudby nalezneme jeho jméno na každé druhé stránce. Málokdo ví, že byl důležitým inspirátorem Jerzyho Grotowského nebo autorem vůbec první knihy o jazzu na evropském kontinentě. Letos by mu bylo 115 let, ale jeho umění a odkaz stále vzbuzuje živé a často kontroverzní emoce.

Za podpory Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy, Nadace Život Umělce, Nadace českého hudebního fondu a Nadace českého literárního fondu.

Více na https://www.facebook.com/festivalemilafrantiskaburiana/

https://www.festival-efb.cz/