Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

Jan Mocek - Virtual Ritual - Divadlo Archa

27.2.2020, 20:00 – 28.2.2020, 21:00

Virtual Ritual je gamingová performance, která své diváky přivádí do paralelního světa online videoher. Je průzkumem digitální společnosti, jíž vytvářejí miliony lidí, kteří se každý den po celém světě logují do rozsáhlých herních světů, ve kterých je možné téměř cokoliv. 

Jan Mocek - Virtual Ritual - Divadlo Archa
  • Adresa:
    Na Poříčí 1047/26
    Praha 1 11000

Každá hra má ale svoje pravidla. Urbanista Osamu Okamura, YouTuber Atlet, fotografka a gamerka Adéla Vosičková a virtuální Avatar – čtyři performeři vytvoří expertní gamingový panel, aby odhalili virtuální i reálné rituály, které formují zdánlivě beztížný svět videoher. Co všechno může být předmětem hry? Jaké normy, pravidla chování je možné překročit ve virtuálním prostoru? A v realitě? Jakou roli hrají herní principy v naší společnosti? Za pomoci originálního použití live videa, 3D animací a YouTube formátů, poukazuje performance Virtual Ritual na skryté souvislosti mezi realitou a virtuálním prostorem, které na pozadí rychle rostoucího herního průmyslu nabývají na důležitosti.

Shared Cities: Creative Momentum (SCCM) je čtyřletý kulturní projekt, který spojuje jedenáct partnerských organizací ze sedmi významných evropských měst: Bělehradu, Berlína, Bratislavy, Budapešti, Katovic, Prahy a Varšavy. SCCM vytvořil mezinárodní kreativní platformu na rozmezí architektury, umění, urbanismu a sdílené ekonomiky, která přispívá k proměně měst. V letech 2016 až 2020 se koná více než 300 aktivit - festivalů, filmů, výstav, uměleckých rezidencí nebo případových studií. Cílem projektu je ukázat městským obyvatelům, že jejich participace a spolupráce je zásadní pro vytvoření příjemného a hodnotného městského prostředí. Kreativním centrem projektu je Praha, kde tvoří hlavní tým Goethe-Institut, Česká centra a reSITE.  

Inscenace je koprodukována Goethe-Institutem, Divadlem Archa a Sixhouses v rámci programu Shared Cities: Creative Momentum  

https://www.sharedcities.eu/thefinale/

Kredity

Koncept, režie, scéna: Jan Mocek
Hrají: Osamu Okamura, Adéla Vosičková, Ondřej Pokorný (Atlet)
Umělecká spolupráce: Irina Andreeva, Sodja Lotker, Táňa Švehlová
Světla: Patrik Sedlák
Zvuk: Ladislav Štěrba
Video: Jan Mocek, Ondřej Pokorný (Atlet)

Inscenace je koprodukována Goethe-Institutem, Divadlem Archa a Sixhouses v rámci projektu Shared Cities: Creative Momentum.

Za finanční podpory Ministerstva kultury České Republiky.