Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Prezidentky - HaDivadlo

9.2.2020, 16:30 – 14.3.2020, 21:00

Správně, proč by pár starých sádelnic jako my nemělo mít trochu legrace. Počkejte, skočím pro víno.

Cena vstupenky: 290/190 Kč
Prezidentky - HaDivadlo
  • Adresa:
    Poštovská 8d
    Brno 602 00

Česká populace stárne. V časech rekordní zaměstnanosti hrozí čím dál tím většímu počtu lidí budoucí nezaměstnanost (stroje). Jak využít léta oddechu? Stará se vůbec společnost o své znavené a vysloužilé? Jak stárnou herci? Dá se uhrát čilost?

Důchodkyně Greta, Erna a jejich služebnice Marjánka na konci svých propracovaných životů. Seschlá těla u stolu a jediná svobodná činnost, kterou lze provozovat bez omezení: mluvení. Dialog se mění v monolog a soucit byl kolektivně spláchnut do záchodu. Jak se zabavit? Kam se pohnout? Je vůbec potřeba někam chodit? Obraz odstrkované vrstvy společnosti, interiér domácí defektní demokracie. Každý má právo na svou smrdutou historku!

Návrat triumfální debutové komedie bouřliváka Wernera Schwaba (1958–1993) na českou scénu. „Kolosální lhář“ z rakouského Grazu znovu v akci.

Sezona 44: Práce

Obsazení

Greta: Monika Maláčová j.h.
Heřman Červ: Mark Kristián Hochman
 
Premiéra
1. června 2019
Délka
90 min. bez přestávky
Autor
Werner Schwab
Režie
Kamila Polívková
Scéna
Antonín Šilar
Kostýmy
Anna Chrtková
Dramaturgie
Viktorie Knotková
Zvukový design
Ivan Acher
Spolupráce
Matěj Nytra
Asistentka režie
Alexandra Bolfová
Překlad
Josef Balvín