Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Festival Lípa Musica zve do Teplic a Ústí

30.9.2019, 19:00 – 13.10.2019, 19:00

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica se letos koná již po osmnácté. Zvučná přehlídka převážně klasické hudby pod patronátem houslového virtuóze a koncertního mistra České filharmonie Josefa Špačka láká na dvacet koncertů na Liberecku, Ústecku i v saském příhraničí.

Cena vstupenky: 290 Kč

Poslední zářijový den bude patřit rodinnému koncertu Josefa Špačka, na kterém představí i další umělecky zdatné členy své rodiny, jež rovněž koncertují s prvním českým orchestrem či jiných prestižních pódiích. Koncert Špačci ve fraku rozezní 30. 9. teplický Bartholomeus Gallery & Café. Pro ústeckou premiéru si Lípa Musica přichystala jistý návrat ke kořenům. Po čase se na festivalový program vrací renomovaný vokální soubor Schola Gregoriana Pragensis, který je nekorunovaným rezidenčním ansámblem Lípy Musicy. Z bohatého repertoáru tělesa zazní úspěšný projekt Dialog lidského hlasu a strun, na němž Schola spolupracuje s neméně slavným violoncellistou Jiřím Bártou a v jehož ohnisku stojí mnohovrstevný dialog: dialog napříč staletími i dialog mezi různými barvami zvuku. Přesvědčte se, že sonorní barva violoncella představuje ideální protiklad ke zvuku mužských hlasů, a vydejte se s námi na hudební pouť od středověku po 20. století v jedinečně niterné atmosféře plné duchovní meditace a reflexe… 13. 10. v Ústí nad Labem! Více informací o programu a možnost zajistit si vstupenky najdete na www.lipamusica.cz.