Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

Hvězdy Operalie zahájí 28. Svátky hudby

22.10.2019

28. ročník cyklu Svátky hudby - přehlídka vycházejících hvězd operního nebe

28. ročník cyklu Svátky hudby v Praze houslové ikony Václava Hudečka odstartuje v říjnu tradičním operně laděným galakoncertem v pražském Rudolfinu s českými hvězdami Domingovy soutěže Operalia.

Přehlídce vycházejících hvězd operního nebe bude letos vévodit česká zástupkyně letošního pražského ročníku této prestižní pěvecké – sopranistka Lada Bočková. Vedle ní se na pódium Dvořákovy síně postaví dva mužští zástupci – neméně úspěšný barytonista Boris Prýgl, který se v hledáčku legendárního Plácida Dominga ocitl již v loňském roce, a do třetice slovenský tenorista Peter Berger. Známé operní melodie budou střídat i skladby instrumentální, jichž se chopí sám Václav Hudeček, jenž si do violoncellového brahmsovsko-dvořákovského dialogu přizval ostříleného virtuóze Petra Nouzovského. Umělce doprovodí jeden z předních českých orchestrů – PKF-Prague Philharmonia. Tu bude řídit představitel mladší dirigentské generace, brněnský rodák spjatý s místním sborem Kantiléna, Jakub Klecker. Vstupenky na koncert, který se uskuteční v úterý 22. října, jsou v prodeji v pokladně Rudolfina a sítích Ticketportal a Colosseum Ticket. Více na www.svatkyhudbyvpraze.cz.

 

foto: Lada Bočková, Boris Prýgl, Václav Hudeček, PKF, Petr Nouzovský