Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

VODA NAD VODOU - Divadlo Kalich

25.1.2020, 14:30 – 29.2.2020, 22:00

Osm let po premiéře fenoménu jménem Osmý světadíl přichází druhý muzikál se slavnými písněmi legendární skupiny Elán Voda nad vodou. 

Těšte se na nový příběh s novými hrdiny, na emoce, lásku a dynamickou výpravnou podívanou. Podobně jako v Osmém světadílu půjde o parafrázi na velké klasické literární dílo posunuté do současné doby. Nový muzikál Elánů bude zkrátka opět „velkým plátnem“.

Vždy musí existovat nějaká „voda“, co nás drží v těžkých chvílích nad vodou. Někdy jí může být touha, někdy kariéra, někdy pomsta, ale nejkrásnější je, když nás nad vodou drží láska…

VODA NAD VODOU - Divadlo Kalich
  • Adresa:
    Jungmannova 22/9
    Praha 1 110 00

Lukáš ….. Zbyněk Fric / Roman Tomeš                                 

Adam ….. Jan Kříž / Tomáš Löbl

Tereza ….. Marie Křížová / Marianna Polyáková / Michaela Tomešová                

Godzilla ….. Nikola Ciprová / Marika Procházková /Anna Vopletalová                  

Fero ….. Richard Pekárek / Jan Tenkrát                

právník, Čaba …..  Martin Bačkovský / Michal Pleskot                  

další mužské role ….. Jan Fanta / Filip Hořejš, Viktor Novák / Martin Überall, Radim Flender / Jan Mikula, Petr Šudoma    

Zuzy ….. Tereza Sokolíková / Viktorie Tandlerová                           

Naďa ….. Dominika Čompová / Kateřina Kroupová                        

Ema ….. Klára Jelínková / Aneta Poláchová                        

Míša ….. Nikola Kubešová / Jana Yanna Rybníčková / Gabriela Stejskalová                       

David ..... Matěj Císarz / Štěpán Köhler / Valentýn Pokorný

tanečnice ….. Karolína Beerová, Martina Ctiborová, Katrin Cvinerová, Júlia Gombíková, Kateřina Górnioková, Veronika Šlapanská                          

tanečníci ….. Jan Adam, Lukáš Blažek, Matěj Cichra, Tomáš Drobil, Matěj Kupčík, Václav Procházka 

„Nový muzikál nebude v žádném případě pokračováním Osmého světadílu, do ničeho takového jsme se záměrně pouštět nechtěli. Půjde o úplně nový příběh, nové postavy, nicméně pojítka mezi oběma inscenacemi jsou jasná: zdroj, čili hudba Elánů, a parafráze na velké klasické literární dílo posunuté do současné doby.  Jedná se o příběh plný emocí, lásky a všeho, co patří k ´velkému plátnu´, jímž muzikál Elánů opět bude,“ prozrazuje režisér a choreograf Ján Ďurovčík, který je spoluautorem libreta s oceňovaným slovenským dramatikem Peterem Pavlacem. „Vybral jsem z toho ohromného množství elánovských hitů další skladby, které jsem nosil v hlavě a které mi dávaly dohromady příběh,“ vysvětluje Ďurovčík.

Není na světě mnoho interpretů, z jejichž díla vzniklo hned více hit muzikálů. Hudebník Vašo Patejdl přiznává, že kapela s odsouhlasením druhého divadelního projektu s jejími písněmi tentokrát dlouho neváhala: „V podstatě jsme o tom moc nediskutovali. Sledovali jsme úspěch Osmého světadílu, a tak když přišla nabídka na tento druhý muzikál, po zkušenostech s producentem Michalem Kocourkem, jeho Divadlem Kalich a režisérem Jánem Ďurovčíkem jsme se po seznámení s příběhem dohodli na spolupráci.“

Z elánovského Osmého světadílu se stal fenomén, kolem něhož se utvořila velká fanouškovská základna v Čechách i na Slovensku. Divadlo Kalich ho má na repertoáru od roku 2011 a odehrálo bezmála 400 repríz, na Slovensku byl rovněž za nadšených ohlasů uveden vedle bratislavských divadel Nová scéna a Tower Stage i na turné po sportovních halách.  „V kontextu české i slovenské muzikálové scény je úspěch Osmého světadílu naprosto výjimečný. Ovšem s novým elánovským titulem nepřicházíme pouze proto, že z prvního muzikálu se stal v obou republikách kult. Kdybychom neměli v ruce hodnotný příběh, nešli bychom s tímto projektem ani za členy skupiny Elán, ani před naše publikum. Nejdřív musím látce uvěřit sám, navíc mám za ta léta poměrně dobře vytrénovanou intuici, na kterou můžu vsadit,“ říká producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

Navíc Osmý světadíl představuje pro českou muzikálovou scénu zlom. Poprvé tu velká muzikálová produkce nestavěla na známých tvářích z televize, ale na stoprocentních pěveckých, tanečních, hereckých výkonech mladých talentů a na moderní choreografii i režii, navíc tato inscenace v záplavě zpracovaných historických látek na českých muzikálových jevištích mluví o současné době a současných tématech. 

Novou hudební tvář chronicky známým hitům už několika generacím pro inscenaci zaranžuje stejně jako u Osmého světadílu Vašo Patejdl, který je sám autorem řady původních muzikálů.  „Mám rád v hudbě různorodost, nedělat pořád to stejné. Svým způsobem je práce na hit muzikálu o něco snadnější, protože melodie už jsou hotové (i když ne všechny, v tomto muzikálu zazní i jedna novinka). Na druhou stranu je to výzva vdechnout písničkám jiný rozměr, podřídit je příběhu a novou instrumentací zachytit i atmosféru děje,“ říká hitmaker Vašo Patejdl a za celý Elán shrnuje: „ Já oba muzikály beru jako určité ocenění naší padesátileté historie a důkaz toho, že se nám podařilo za ty roky napsat desítky, ne-li stovky písniček, které samy o sobě nesou svůj vlastní příběh.“