#napoleon250

17.8.2019

Připomínka 250. výročí Napoleonova narození s programem pro děti i dospělé: ukázky dobové výstroje a výzbroje, pohádkové čtení, výtvarné dílny a letní kino.

Napoleon Bonaparte se narodil 15. srpna 1769, letos by tedy oslavil 250. narozeniny. Památník Mohyla míru při této příležitosti připravil odpolední program pro rodiny s dětmi. Můžete se těšit na komentované ukázky dobové vojenské výstroje a chladných i palných zbraní z přelomu 18. a 19. století, které zakončí slavností salva z děla. Dětem je určeno čtení s panáčkem Mohyláčkem – vyslechnou si původní pohádkový příběh o císaři Napoleonovi a jeho armádě. Ve výtvarné dílničce si potom mohou vyrobit papírové kokardy.

Po celý den budou otevřeny muzejní expozice Památníku Mohyla míru, který byl postaven na počest obětí Napoleonovy vítězné bitvy u Slavkova a jako memento válek. Multimediální expozice Bitva tří císařů. Slavkov / Austerlitz 1805 seznámí se všemi detaily této události, Fenomén Austerlitz přináší pohled na bitvu očima současníků, historiků i filmařů. Aktuální výstava představuje Josefa Fantu, architekta Mohyly míru. Akci večer zakončí letní kino, které nabídne velkolepý historický film Vojna a mír (režie Sergej Bondarčuk), který byl oceněn Oscarem.

Občerstvení zajištěno.

Více informací najdete na www.muzeumbrnenska.cz nebo na Facebooku.