Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Slavnostní zahájení výstavy “Život generála Františka Moravce”

23.7.2019, 11:00 – 12:00
Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení putovní výstavy pořádané u příležitosti 124. výročí narození generála Františka Moravce.
Slavnostní zahájení výstavy s názvem “Život generála Františka Moravce” se uskuteční 23.7. 2019 v 11 hodin v Galerii Městského muzea a knihovny Čáslav (Jeníkovská 222).

Brigádní generál František Moravec (1895-1966) po celý život věrně sloužil ideálu svobodné a demokratické republiky československé. Byl legionářem, vojenským zpravodajcem, mužem, který rozhodl o cíli operace Anthropoid a rovněž účastníkem protikomunistického odboje. Tato putovní výstava představí návštěvníkům expozice zásadní životní události významného generála v rovině profesní i osobní. Záštitu nad ní převzala 601. skupina speciálních sil z Prostějova, jež je nositelem čestného názvu „generála Moravce“.