Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

HVĚZDNÉ LÉTO - MŮJ NEJLEPŠÍ KAMARÁD - Divadlo Kalich

22.8.2019, 19:30 – 21:30

Bernard a Phillippe jsou nejlepší přátelé, a přece tolik rozdílní. Bernard pracuje na skvělém postu v rodinném podniku své ženy Nelly, zároveň doplácí na svou vášeň sukničkáře. Svou milenku dokonce přivede do jiného stavu. Kdyby se o tom dozvěděla jeho manželka, přišel by o všechno. Proto požádá o pomoc svého kamaráda Phillipea, dobráka od kosti, který žije spořádaně se svou přítelkyní Alicí a nemá peněz nazbyt.

HVĚZDNÉ LÉTO - MŮJ NEJLEPŠÍ KAMARÁD - Divadlo Kalich
  • Adresa:
    Mahlerovy sady 1,
    Praha 3 - Žižkov, 130 00

Tím se roztáčí vynalézavý kolotoč situací a zápletek, na jehož konci není vůbec jisté, zda se Phillippeovi nezhroutí jeho vztah s Alicí a zda Bernardovi všechny jeho lži neprojdou…
Komediální archetyp hravého lháře, který se dokáže vykroutit i ze zdánlivě bezvýchodných situací a vymýšlí si s takovou intenzitou, jako by to byl skutečně zažil, migruje světovou dramatikou od antiky přes Alarcóna, Corneille, Goldoniho až právě po Érica Assouse, který svou inteligentní a důvtipnou komedii Můj nejlepší kamarád napsal v roce 2011.

Délka představení: 120 minut vč. přestávky

TVŮRCI
Autor: Eric Assous
Překlad: Alexander Jerie
Režie: Jakub Nvota

OBSAZENÍ
Aleš Háma
Petr Motloch
Tereza Kostková
Nela Boudová
Michaela Sejnová / Lucie Okonová

Domovská scéna: Divadlo v Rytířské