SVATOJAKUBSKÉ HODY v Lipníku nad Bečvou

19.7.2019 – 21.7.2019, 23:59

Významné svátky města se konají od pátku 19. do neděle 21. července 2019 a bude jimi žít celý Lipník nad Bečvou. Pestrý třídenní program pamatuje na zástupce všech věkových kategorií a rozmanitých kulturních žánrů.

V pátek s dětmi na divadlo, večer na Lukáše Pavláska

Slavnosti zahájí v pátek od 17.00 představení Z pohádky do pohádky pražského divadla KATO. Jedná se o pásmo písníček z českých pohádek v podání Jaroslava Beneše doprovázený pohádkovým slovem spisovatelky Kateřiny Tomanové. V 19 hodin se v sále KD Echo objeví na pódiu Lukáš Pavlásek se svou stand - up show Kdo nepláče, není Čech. Ten je veřejnosti bezpochyby znám svými výstupy v pořadu Na stojáka. Jeho celovečerní pořad je mixem toho nejlepšího z jeho tvroby.

Sobota s hudbou

Sobotní dopolední pohodu zajistí v 10.00 na terase KD Echa cimbálová muzika Primáš z Přerova, jež se v šestičlenné sestavě snaží reprezentovat slovenský i moravský folklór v celé své bohatosti a šíři. Zážitek z poslechu může také dotvořit návštěva výstavy Ivy Hüttnerové v galerii Konírna. Večerní program bude patřit lipenským kapelám na náměstí T. G. Masaryka. V 19.00 to na pódium rozjede s folkovými, popovými i rockovými hity skupina LIHUS, ve 20.15 přitvrdí rocková kapela Project F.

V neděli bubny a Olga

Oslavy jsou zasvěcené sv. Jakubu, a proto sváteční nedělní ráno začne v 9.30 hodovou mší ve Farním kostele sv. Jakuba, stejně jako Svátostné požehnání15.00 hodin. Kulturní program začne opět na náměstí T. G. Masaryka v 15.00 bubenickou show v podání Jumping Drums. Hodový program vyvrcholí v 17.00 hodin koncertem Olgy Lounové.

Svatojakubské hody patří k oblíbeným hojně navštěvovaným akcím nejen Lipeňáky, ale také lidmi  celého regionu.