Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

EDMAR CASTAÑEDA & MARTA TÖPFEROVÁ (Kolumbie / Česko)

5.8.2019, 19:30 – 20:30

Srpnové vystoupení harfenisty Edmarmara Castañedy a zpěvačky a hráčky na cuatro a perkuse Marty Töpferové, které je součástí hudební série JAZZ MEETS WORLD, bude nepochybně skvělým hudebním zážitkem.

Cena vstupenky: 250 Kč

Edmar Castañeda je virtuózní harfenista, který přijal vznešené folklorní tradice své rodné Kolumbie. Edmar začal hrát na harfu ve 13 letech. V polovině 90. let se přestěhoval do New Yorku, kde se věnoval studiu jazzové trumpety, aby se posléze vrátil ke hře na harfu. Od té doby vzal New York a světovou scénu útokem. Hraje své vlastní skladby s průniky do původní hudby Kolumbie a Venezuely.

Svou virtuozitou a pojetím harfy jako hudebního nástroje, pro který objevil v jazzu dosud nepoznanou roli, způsobil převrat u posluchačů i kritiků. Díky všestrannosti se stal jedním z nejoriginálnějších hudebníků v New Yorku.” Vedle Paquita D'Rivera vystupuje s hudebníky jako je Simon Diaz, Lila Downs, Joe Locke, Wynton Marsalis, John Patitucci, Janis Siegel, John Scofield, John Torres, Hiromi Uehara, ale i s orchestrem Organizace spojených národů. 

„Kolumbijec hraje na harfu jako nikdo jiný na světě… „- Frankfurter Allgemeine Zeitung

Marta Töpferová je jednou z nejlepších zpěvaček a skladatelek své generace. Je silně ovlivněna latinskoamerickou lidovou hudbou, stejně jako rodnými českými kořeny. Její silné hlasové a temperamentní písně jsou zakořeněny v tradicích venezuelských valů a merengue, argentinského folklóru, kubánské trovy i slovanské lidové hudby. Jako stálá tvůrčí síla na newyorské hudební scéně po šestnáct let spolupracovala Marta s řadou nejlepších hudebníků latiny, jazzu a klasiky.

Mezi nejinspirativnější spolupracovníky Marty patří kolumbijský harfenista Edmar Castañeda. S ním v duu nahrála album „La Marea“, které velmi ocenili kritici a posluchači po celém světě.

Po návratu do České republiky představila projekt české a slovanské hudby – Milokraj, v němž vystupuje hvězdná východoevropská sestava: houslista Stanislav Palúch, hráč moldavského cimbálu Marcel Comendant, kytarista David Dorůžka a basista Robert Ragan. Album se zařadilo v žebříčku World Music Charts Europe mezi deset nejlepších.

K dnešnímu dni vydala Marta sedm alb. Cestuje po USA, Kanadě, Evropě, Argentině a Thajsku, svým hudebním umem okouzluje fanoušky po celém světě již druhou desítku let.

 „Jeden z nejpůvabnějších interpretů latinskoamerické lidové hudby“ - The Times, Londýn