Hudební festival Šumava Rocks letos po čtyřiadvacáté

12.7.2019 – 13.7.2019, 23:59

Šumava Rocks, jeden z nejstarších hudebních festivalů u nás, letos pro své návštěvníky nabízí dvoudenní originální program.

Dvacátý čtvrtý ročník hudebního open airu Šumava Rocks bude tento rok dvoudenní! Jedna z největších a nejznámějších akcí na Šumavě letos nabízí kromě hudební produkce i mluvené slovo. Již tradičně v srdci Sušice na zeleném ostrově Santos 12. a 13.7.2019.

Páteční line up je postaven na poezii, stand up comedy a projekci filmů. Své autorské básně přednese Camequerque, uskupení neformálních umělců, které ve čtyřčlenné sestavě představí svou Poe Try Performanci. Následovat budou dva oblíbení komici z Na stojáka Petr Vydra a Arnošt Frauenberg, aby publikum oblažili inteligentním humorem. Poté své dva filmy, O rodičích a dětech a Em a On, osobně uvede režisér Vladimír Michálek, kdy je mezi projekcemi prostor i na dotazy diváků. 

Sobotní program bude už čistě v hudebním módu. Festival letos nabízí dvě stage. Hlavní stage ovládne slovenská písničkářka Katarzie, Oldřich Kaiser & Dáša Vokatá s projektem Oldáš, mimozemské uskupení Bert & Friends, rocková kapela TH!S, Martin Šírek s autorskou deskou Děkuji produkčně zaštítěnou Romanem Holým a funkovo rapová jednička u nás, kapela J.A.R., která letos slaví 30 let svého působení. Halo stage obsadí DJs LuiJack a Dj Maceo, sušickým multiinstrumentalistou Štěpánem Potužákem a hlavním ovládajícím prvkem bude bezesporu Xavier Baumaxa, který vystoupí sólově. O afterparty se postará Mr.Black aka fotograf Roman Černý.

Konferenciérem dvoudenního programu bude herec a zpěvák Matěj Ruppert z kapely Monkey Business.

WWW.SUMAVAROCKS.CZ

Díky zkušenostem se šumavským nestálým podnebím bude před pódiem opět velká zastřešená plocha o rozloze 500 m2, takže si návštěvníci hudební produkci užijí i v případě nepřízně počasí. Samozřejmostí je i široká nabídka občerstvení.

Festival Šumava Rocks je krom faktu, že je jednou z nejznámějších akcí na Šumavě, zároveň i jeden z nejstarších festivalů v ČR. Za léta jeho trvání se na pódiu představila téměř kompletní česká hudební scéna včetně jmen jako je Hana Hegerová, Plastic People of The Universe, J.A.R., Pražský výběr, Buty, Mig 21, Chinaski, Anna K., Mňága a Žďorp či světoznámý kytarista Hiram Bullock.