16. ročník Budějovického Majálesu

19.5.2019 – 24.5.2019, 23:59

Majáles a Budějovice. Beze sporů nerozlučná dvojice. Nebylo by totiž předposledního květnového týdne, kdyby nebylo Budějovického Majálesu. 19. - 24. května, bude týden, kdy bude celé centrum Českých Budějovic oživeno neziskovým festivalem, který je pořádán místními středoškolskými studenty.

Hudba, divadla, pouliční umění, filmové snímky a soutěž o Krále celého Majálesu. Ačkoliv je tento ročník v mnohém podobný patnácti předešlým, ten letošní bude přece jen zas něčím odlišný. Čím?

Keškobraní. Jinými slovy soutěž pro místní studenty, stojící na základech geokešingu. Cílem a výhrou jsou body do Královské soutěže pro jejich krále. Mimo hledání kešek, se můžou jak studenti, tak i všichni ostatní přijít dozvědět něco nového z přednášky o Minimalismu v každodenním životě nebo debaty o dokumentárním filmu Černota.

A na co se mohou návštěvníci těšit možná ze všeho nejvíce? Oblíbený bod programu a pravá americká klasika jménem autokino, nabídne letos svým návštěvníkům filmový trhák Pulp fiction.  Jedinečná příležitost zažít film z automobilové sedačky nebo nápad na originální rande?

Samozřejmě by nebylo Majálesu, kdyby nebylo hudby. Všechny nohy budou letos zaručeně roztančeny hudbou od umělců jako From Our Hands, Iggy Mayerov, Houpací koně, The Atavists, Gospel Dating Service, Vložte Kočku, Zvíře jménem Podzim a mnoho dalších.
Pro kompletní program a lineup navštivte naše webové stránky www.budejovickymajales.cz