Mezinárodní festival Letní Letná

14.8.2019 – 1.9.2019, 23:59

Mezinárodní festival Letní Letná mezi 14. srpnem a 1. zářím již po šestnácté představí českému bohatý svět nového cirkusu v jeho nejrůznějších podobách. Pestrost festivalové dramaturgie potvrzuje i dvojice právě oznámených zahraničních hvězd.

Cirque Aïtal alias Viktor Cathala a Kati Pikkarainen přijedou se svým nejnovějším představení Saison du Cirque. V něm zvou návštěvníky do neobyčejného světa, kde se tradiční cirkus potkává s tím současným. Jedinečná podívaná, která propojuje řadu stylů a talentů z celého světa: od sourozenců Kanakových z východní Sibiře, kteří s ohromující lehkostí stále a znovu létají vzduchem, přes švédského žongléra Matiase Salmenaha, jehož umění popírá zemskou přitažlivost až po talentovaného voltižéra a jezdeckého akrobata Ludovica Baladina. A samozřejmě samotní Viktor a Kati, kteří teprve jsou tím pravým ztělesněním nového cirkusu.

Na Letní Letnou dorazí seskupení umělkyň, jaké Evropa ještě neviděla! Artistky z předních francouzských novocirkusových souborů přivezou do Prahy unikátní představení s názvem PDF Projet (Projekt PDF), které diváci Letní Letné uvidí jako jedni z mála mimo Francii. Sedmnáct žen na scéně znázorňuje eklektický vesmír s barvitou estetikou. Míchají různé druhy akrobacie a divadla.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji. Podrobné informace nejdete na v přiložené tiskové zprávě a na www.letniletna.cz

Foto v tiskové kvalitě: https://www.dropbox.com/sh/pfo67gay1ijx3at/AAAC61IorlPmo0pGwKi0QmjSa?dl=0