Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Roudnický košt 8. 6. 2019

8.6.2019, 11:00 – 18:00

Tradiční přehlídka českých vinařů a vinařství na roudnickém zámku je tady! Dne 8. června zveme všechny milovníky vína do komnat lobkowiczkého zámku na Roudnický košt 2019. Již posedmé v 11 hodin otevřeme pomyslnou bránu k českému vínu z litoměřické a mělnické vinařské podoblasti. Budete mít tedy jedinečnou možnost ochutnat vína z celé vinařské oblasti Čechy a osobně se seznámit s jednotlivými vinaři.

K zakoupené vstupence obdržíte degustační skleničku s logem akce a rovněž katalog s informacemi a kontakty jednotlivých vinařů. Samotné vzorky vín si vyměníte za na místě zakoupené žetony. V komnatách bude pro návštěvníky připravené občerstvení, dále káva s výbornými koláčky a další delikatesy. Pro rodiče dětí, kteří si v klidu chtějí vychutnat výborná česká vína, připravíme dětský koutek s hlídáním. V zámecké kapli program ozvláštní hudební vystoupení kytaristy Jana Brabce. V 17 hodin proběhne právě v kapli slavnostní vyhlášení vítězného Vinaře koštu, o kterém celý den budete hlasovat.

Na nádvoří zámku, kam je vstup zdarma, budete moci nakupovat u regionálních výrobců různé pochutiny a tradiční výrobky. Samozřejmě i stánky s klasickým občerstvením nabídnou svoje pochutiny. Pro děti opět připravíme dílničky. Hudební program na nádvoří bude dotvářet celkovou vinařskou atmosféru koštu a můžete zde posedět až do večerních hodin. Z Karlova náměstí na zámek nám první návštěvníky přivede Marching Band ZUŠ Roudnice n. L. Bubeníci rychle převléknou trička, aby rytmicky doprovodili Taneční orchestr ZUŠ Roudnice n L. K vínu neodmyslitelně patří cimbálová muzika, „tož jsme ju pozvali“. Afterparty na nádvoří po skončení Roudnického koštu si vzala na starosti kapela Fajn.

Předprodej vstupenek již probíhá v Informačním a dopravním centru Podřipska a v Roudnické vinotéce manželů Šílových v Riegrově ulici.

Více na www.roudnicky-kost.cz