Nová úniková hra v Zoo Liberec

15.4.2019 – 28.4.2019, 23:59

Před každou hlavní sezónou všechny zoologické zahrady řeší, co nového pro své návštěvníky připravit, čím návštěvu v zahradě zpestřit nebo zpříjemnit.

Zoo Liberec není výjimkou. Nejedná se pouze o zlepšení návštěvnického komfortu (oprava tropického pavilonu nebo vnitřního pavilonu šelem, možnost nákupu elektronické vstupenky do mobilu, zvýhodněné ceny nepřenosných permanentek, projekce v tzv. ZooKině), ale například i o možnost zahrát si zcela novou únikovou hru.

Firma POEG připravila pro libereckou zoo celkem dvě stezky, obě v areálu zahrady. Jedna je pro děti přibližně od pěti do osmi let, druhá pak pro dospělé. Ta je připravena vtipnou formou a není příliš obtížná, takže si ji můžou zahrát i děti cca od dvanácti let. Každý, kdo si chce zahrát (skupina, rodina nebo jednotlivec), si zakoupí hru do svého telefonu přes aplikaci, kterou lze zdarma stáhnout pod názvem POEG v Google Play a App Store.  Dětem hra nastíní, že jistá opička dělá v zoologické zahradě neplechu. Děti pak dávají po opičce zoologickou zahradu „do pořádku“. Pro dospělé je připraveno téma, které je založené na skutečné situaci. Jedná se o detektivní pátrání po zvířeti, které v zahradě škodí.

Už zakoupením vstupenky do zoo návštěvníci přispívají nejen na její chod, ale i na záchranářské projekty, do kterých je Zoo Liberec zapojena. Podobně to je i v případě nákupu hry – POEG část svého zisku daruje Zoo Liberec.