Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Džemfest 2019

18.10.2019

Festival Džemfest, který se koná od roku 2000 v polovině října v Šumperku, patří mezi nejúspěšnější akce v kraji. Poslední roky bývá hlavní program vyprodaný (1500 lidí) a zřejmě se jedná o největší rockový festival konaný pod střechou v ČR.

Cena vstupenky: do 1.6.2019 - 250/od 1.6.2019 - 399 Kč

Vedle hlavního programu se v rámci Džemfestu koná řada doprovodných kulturních akcí ve spolupráci s místní knihovnou, divadlem, kinem, domem kultury a H-clubem.

Džemfest se pravidelně orientuje také na sociální oblast, využivá popularity u mladých lidí při kampani Daruj Fest, kterou mobilizuje k darování krve a krevní plazmy. Džemfest každoročně navštěvují děti z dětských domovů, aby na vlastní kůži zažily rockovou atmosféru v rámci našeho původního projektu Můj první fesťák. Při minulých ročnících přispívali návštěvníci Džemfestu na konto Stelinka a v hlavním programu vystoupila kapela The Tap Tap, kterou tvoří dvacet hudebníků z Jedličkova ústavu v Praze.

V roce 2013 obdržel Džemfest Cenu Města Šumperk v kategorii Kultura.
V roce 2014 obdržel festival Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury.