Velikonoční duben v zámeckém sklepení

30.3.2019 – 22.4.2019, 23:59

Velikonoce nás letos čekají v druhé polovině dubna. Zámecké sklepení v Litomyšli se však velikonočně oděje a naladí už od 30. března. O víkendech a na Velikonoce také v pátek a v pondělí do 22. dubna od 10.00 do 16.00 hod. můžete v podzemních sálech slavit svátek jara třeba malováním skleněných kraslic či degustacemi.

Workshop zdobení skleněných kraslic bude jistě zábavou nejen pro děti. Dát koledníkům vlastnoručně malované skleněné vajíčko, se může pro někoho stát zajímavou velikonoční tradicí. Navíc skleněné kraslice z produkce firmy Ozdoba CZ bude možné v zámeckém sklepení zakoupit. V nabídce se objeví také skleněná zvířátka, jako jsou kuřátka, zajíčci či kačenky. K tomu se těšte na štěstíčka v podobě drobností, které získáte zakoupením losu. Kdo si rád hraje a luští záhady, čeká ho herní plánek, s nímž se projde po sklepení a zapojí se do aprílové degustace vín a ovocných moštů. Může si rovněž ověřit svoji znalost soch od Olbrama Zoubka. Na Velikonoce od 19. do 22. dubna akci zpestří i živá zvířátka.

Velikonoce v zámeckém sklepení jsou zábavou pro malé i velké. Neváhejte a přijďte. Šušká se, že bude i něco k zakousnutí.