Festival Blues Alive

14.11.2019 – 16.11.2019, 23:59

Dvacátý čtvrtý ročník Blues Alive proběhne v Šumperku od 14. do 16. listopadu, přípravy programu jsou v plném proudu. Návštěvníci se mohou těšit na bluesové legendy, současné hvězdy i objevy světové bluesové scény. V tuto chvíli se ví již první tři jména, která se na podzim v Šumperku představí - vítězové soutěže Blues Aperitiv 2019 - Caramel Black (PL), Beans & Bullets (SK) a Tony Bigmouth Pearson (SK).

Mezinárodní festival Blues Alive v Šumperku je největší středoevropskou přehlídkou tohoto žánru. Festival vznikl v roce 1996. Za dobu své existence přivezl takové hvězdy jako Hubert Sumlin, Cephas & Wiggins, James Cotton, Johnny Winter, Shemekia Copeland, Otis Taylor, Warren Haynes, Kenny Wayne Shepherd či Jonny Lang. Spolupořádal take vůbec první koncert Buddyho Guye v roce 2018 v Praze.

V lednu mezinárodní hudební festival Blues Alive v Šumperku ocenila americká nadace Blues Foundation nejprestižnějším světovým žánrovým ocenění nazvaným Keeping The Blues Alive Award pro rok 2019. Nyní přišla další dobrá zpráva - tentokrát z Polska: český festival už potřetí zvítězil mezi zahraničními bluesovými akcemi v každoroční čtenářské anketě Blues Top, kterou vyhlašuje čtvrtletník Twój Blues.