Po stopách svatého Václava a svaté Anežky

22.4.2019, 16:00 – 17:00

Sváteční dny patří svátečním vycházkám. V našem případě po stopách dvou významných světců a patronů České země. Dámy mají přednost a tak začínáme svatou Anežkou u Anežského kláštera, ale hned záhy se zmíníme i o svatém Václavovi a oba nás pak provázejí po celou cestu. Anežku si například připomeneme u kláštera Křižovníků, který založila, svatý Václav je pak připomenut na kraji Karlova mostu, který však spíše máme spojen s Janem Nepomuckým.

Cena vstupenky: 0-220 Kč

V Prokopské ulici připomeneme svatého Prokopa, svatý petr zas je spojen hlavně s dnešním klárovem, svatý Mikuláš a svatý Vojtěch se zjevili osobně v podskalí které si jen připomeneme z dálky a cesta nás povede vzhůru na Hrad, kolem katedrály až na svatováclavskou vinici. tady naše pouť po stopách svatého Václava končí pověstí o jeho stopách ve sněhu. Tato vycházka jako jediná neobsahuje osobní setkání se strašidly ale je doslova nabitá pověstmi a legendami o svatých. Rezervace na vycházku nutná.

Trasa: Anežská - U Anežky - Kozí - Náplavka u Dvořákova nábřeží - Alšovo nábřeží - Křižovnická - Křižovnické náměstí - Karlův most - Na kampě - Hroznová - Velkopřevorské náměstí - Maltézské náměstí - Prokopská - Karmelitská - Malostranské náměstí - Sněmovní - Thunovská - Nové zámecké schody - Hradčanské náměstí - Pražský hrad - Opyš.


Cena: Dospělí: 100,- Kč
          Studenti: 90,- Kč
          Děti / Důchodci: 50,- Kč
          Rodina (max 2+2): 220,- Kč
          Děti do 6 let zdarma

Sraz: U Anežského kláštera
Doba trvání: 2,5 hodiny
Vozíčkáři: Nevhodné. Pro skupinu vozíčkářů lze upravit obchozími trasami
Kočárky: Nevhodné
Zvířata: Nedoporučujeme (na území Pražského hradu však dle stanov Správy Pražského hradu)

Na vycházky se prosím rezervujte online zde nebo na tel: 257 221 289. Děkujeme!