Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

VÝNOSNÉ MÍSTO - Divadlo Antonína Dvořáka

VÝNOSNÉ MÍSTO - Divadlo Antonína Dvořáka
  • Adresa:
    Čs. legií 148/14
    Ostrava – Moravská Ostrava 701 04
„Úplatky, úplatky! Sami si to slovo vymysleli, aby tím uráželi dobrý lidi. Ne úplatky, ale uznalost je to pravé slovo. A odmítnout uznalost, vděčnost, to je hřích, to je urážka.“
 
Ostrovského satirická komedie Výnosné místo patří k jedné z mála jeho her, které v NDM za jeho stoletou historii doposud nebyly uvedeny. Ani v této komedii však nechybí nic z autorovy kousavosti, která se strefovala přímo do černého jak v roce 1856, tak i dnes, o čemž vás přesvědčí i zcela čerstvý překlad, jenž pro naši inscenaci vznikne. Mladý idealista Žadov věří, že si lze vydobýt své místo na slunci zcela poctivě, to se však příliš neshoduje s korupční praxí panující všude v jeho okolí. A tak jeho milá Pavlínka pláče, proč žijí v hmotné nouzi, když její sestra Julinka může mít doma všechno, na co si jen pomyslí. Zvítězí přesvědčení ducha nad pohodlím těla?
 
Délka představení: 3 hodiny (včetně jedné přestávky)
 
Realizační tým
 
Překlad: Tomáš Vůjtek
Režie: Ivan Krejčí
Dramaturgie: Sylvie Vůjtková
Scéna: Milan David
Pohybová spolupráce: Jana Tomsová
Inspicient: Iveta Dienešová
Text sleduje: Hana Heralová