Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

CABARET CALEMBOUR: KVIDOULE IV. - Divadlo pod Palmovkou

26.2.2020, 19:00 – 21.3.2020, 21:30

Kvidoule se vrací aneb Zase ta kvidoule! 

CABARET CALEMBOUR: KVIDOULE IV. - Divadlo pod Palmovkou
  • Adresa:
    Zenklova 566/34
    Praha 8 180 00

Představovat Jirkovy sovy je jako nosit sovy do Athén – možná však nebude na škodu ukázat, jak se dneska mají... Jirka je totiž po deset let učil cirkusovým kouskům, z nichž tento večer předvedou to nejlepší... 
K desátému výročí nadělil Cabaret Calembour sobě a svým divákům novou „kvidouli“ s pořadovým číslem čtyři – a to římská čtyři! (Po Čertovské kvidouli /2009/, Cvidouli di Campo /2011, obnovená 2018/a Kvidouli 3+KK /2015/.) Calembouristé se po deseti letech vrátili ke stavbě večera, jak ji představili ve své prvotině: v první půli původní písně a žertovné výstupy, v druhé kabaretní aktovka.
Nová aktovka Milana Šotka nese název Arcimimus, podtitul „slovní rohování“ a zavede nás do antiky. V blíže neurčené řecko-římské obci probíhají čas od času souboje ve slovních hříčkách o titul „Arcimimus“. Praxe je analogická současnému profesionálnímu boxu – když se najde vyzyvatel, úřadující Mistr světa musí obhajobu přijmout. Hra bude tentokrát přímo tematizovat anatomii slovních hříček.
Kvidoule IV. je tak shrnutím poetiky, díky které si Cabaret Calembour za deset let své existence získal oblibu. Dozvíte se, jak se správně kvidoulí či minimálně jak správně oloupat banán.

Hrají: Milan Šotek (v druhé půli Sorix), Igor Orozovič (v druhé půli Eruptides), Jiří Suchý z Tábora (v druhé půli Xeros), Lucie Polišenská (v druhé půli Carota) a Kristýna Farag
Orchestr Calembour: Zdeněk Dočekal (klavír), Jan Drbohlav (housle), Petr Zimák (bicí) a Kristýna Farag (flétna)
Hudba: Igor Orozovič
Výprava: Karel Čapek
Zvuková spolupráce: Viktor Prášil
Produkce: Tereza Sochová, Martin Srba, Veronika Schneiderová

Premiéra 29. dubna 2019 ve Studiu PalmOFF. 

Newsletter

Chcete pravidelně dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Přihlaste se k odběru newsletteru.