JAK SE DĚLÁ MUZIKÁL - Hudební divadlo Karlín

Středa, 25.03.2020 11:00 | další termíny

JAK SE DĚLÁ MUZIKÁL – ojedinělá muzikálová revue!

JAK SE DĚLÁ MUZIKÁL - Hudební divadlo Karlín
  • Adresa:
    Křižíkova 283/10,
    Praha 8, 186 00

Hudební divadlo Karlín si v divadelní sezóně 2018 / 2019 dovoluje představit již třetí připravované premiérové představení. Po premiéře kultovního muzikálu LEGENDA JMÉNEM HOLMES (říjen 2018) a premiéře koprodukční operety VESELÁ VDOVA (leden 2019), uvede v březnu 2019 zábavnou a tak trochu edukativní muzikálovou revue z pera a v režii Antonína Procházky.

Jak by ji představil sám autor?

Tedy ... Jak snadné je létat, když jsi pták. Jak snadné je dělat muzikál, když máš talent a schopnost čelit nesnadným věcem. Dělat muzikál opravdu není nic obtížného. Stačí zvládnout zpěv při zánětu hrtanu, hrát s horečkou, stepovat s vyvrtnutým kotníkem, tvářit se vesele, i když ti odpoledne přejeli tvého oblíbeného kocoura, být dvě hodiny navlečen do brnění, nebo stát v průvanu oděn jen svým talentem. To je leckdo velmi nalehko.

Vše na jevišti působí při představení tak snadně, hravě, spontánně. A tak to má být! „Vy jste se zase vyblbli." Je velmi častá poznámka diváků. Pro ty, koho zajímá, co je za tou „lehkostí, hravostí a blbnutím" skryto, je určena naše revue JAK SE DĚLÁ MUZIKÁL.

Kdybychom to nazvali představením, tak to není pravda, kdyby - nedej pánbů – výchovným koncertem, tak to zavání nudou. Nuda je to poslední, s čím se u nás v divadle setkáte. Komedie má ten dar, že dokáže sdělit věci seriózní formou lidem nejpříjemnější - totiž humorem. Vezmeme vás na projížďku celým tím nádherným martyriem: Od výběru titulu, přes konkurz, první čtenou až po aranžovací zkoušky na jevišti. Nahlédnete s námi do zákulisí, dílen, maskéren a rekvizitáren. Zažijete trému před premiérou i euforii po ní.

Na konci pouti zjistíte, že jste zase o něco chytřejší. A kupodivu to ani nebolelo! No protože vašimi průvodci budou mistři nejpovolanější: Iva Pazderková, Markéta Procházková, Bára Šampalíková, Dominika Býmová, Ines Ben Ahmed, Václav Noid Bárta, Martin Písařík, Denny Ratajský, Ivo Hrbáč a Antonín Procházka.

Tak šťastnou cestu a na shledanou v Hudebním divadle Karlín.

Scénář a režie                            Antonín Procházka

Dirigent                                      Kryštof Marek

Choreografie                              Pavel Strouhal

Kostýmy a scéna s laskavým svolením autorů jsou užity stávající kostýmy a scény, které byly vytvořeny pro Hudební divadlo Karlín

Světelná režie                            Pavel Dautovský

Zvuková režie                             Petr Ackermann

Video dotáčky / projekce             TDT Studio Filip Plíhal

------------

Hrají                                          

Iva Pazderková

Markéta Procházková

Barbora Šampalíková

Dominika Býmová

Ines Ben Ahmed

Antonín Procházka

Václav Noid Bárta

Martin Písařík

Denny Ratajský

Ivo Hrbáč

Premiéra v Hudebním divadle Karlín ve středu 20. března 2019

Termíny