JAMI DISTRIKT - Divadlo Rokoko

Z KABARETU A SATIRY VZNIKNE PARODIE A GROTESKA. Z NICH ČISTÉ, VESELÉ, BOLESTIVÉ A MAGICKÉ KOMEDIÁLNÍ PŘEDSTAVENÍ. BUDE TO JEDINEČNÁ PŘÍLEŽITOST VYSMÁT SE OPICÍM, KTERÉ JSTE VOLILI.

JAMI DISTRIKT - Divadlo Rokoko
  • Adresa:
    Václavské náměstí 38
    Praha 1 110 00

JAMI DISTRIKT je typický představitel významného bělehradského BITEF teatra, které má poslání hledat nové přístupy ke společnosti a poukázat na témata, o kterých se nerado a moc nemluví. Je to divadelní hra zpochybňující problémy národa a národních států ve světě hi-tech 21. století.
 
Ve vesnici Jamena, na trojúhelníku Srbska, Chorvatska a Bosny a Hercegoviny, objevili vědci nejstarší paleolitické osídlení v historii lidstva - homo sapiens je výrazně starší, než si zatím mysleli. Tento revoluční objev je důležitý pro celé lidstvo, ale hlavní zájem o něj mají zejména Srbové, Chorvati a Bosňáci. Když se nedokáže, komu ostatky homo sapiens patří, následuje válka a ohromné ztráty. Končí mezinárodním protektorátem a všechny tři národy jsou nyní spuštěny na úroveň paleolitického lidu ve službách velkého kapitálu.
 
Ve své podobě je hra fragmentární a postmoderní a její důležitou součástí je videoprogram, složený z různých sekvencí, které podporují formu falešného dokumentu, stejně jako živé vystoupení původní hudby skupiny VROOOM. Videozáznam obsahuje prohlášení různých politiků, činitelů s rozhodovací pravomocí a úřadů a aby bylo vše vypadalo co nejpřesvědčivěji, existují také falešná vydání národních deníků a dalších zpravodajských pořadů. K tomu je důležité dodat perfektní výkon mladých herců, kteří silou svých slov a scénického pohybu překvapí v každé následující scéně.
  
Režie Kokana Mladenoviće udržuje diváka během představení na hranici slz a smíchu. Ukazuje veškerou absurdnost nacionalismu a banalizuje situace ze současnosti, kde národ, země a krev mají tržní cenu.  
 
 
Představení je v srbštině, chorvatštině a bosenštině a uvádíme jej s českými titulky.

Představení se koná ve spolupráci se sdružením Lastavica z.s.