Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Jakub Berdych Karpelis: Cro-magnon Man - Praha

14.12.2018 – 21.2.2019, 23:59

Rok věnovaný designu skla v galerii Kvalitář zakončí sólová výstava Jakuba Berdycha. Jakub Berdych je designér, sklář a zakladatel studia Qubus, je známý netradičním spojování materiálů a významů. 

Broušené sklo deformované plastovými svorkami, skleněné pokojové květiny, plastový kýbl s bublinami ze skla jako objekt do luxusního interiéru; ironie i kritika konzumu.

„Výstava Cro-magnon Man neprezentuje autorovo uvažování průřezově, ani není best of výběrem. Naopak se vrací k Berdychovým sochařským kořenům, což naznačuje i název výstavy, v češtině kromaňonec, který byl schopen produkce kamenných nástrojů ale i uměleckých předmětů. Výstava nás tedy zve až na pomyslný počátek. Berdych pracuje s prvotními materiály, jako jsou čedič, mramor a kámen, se kterými designéři často nepracují.“ dodává kurátor výstavy Jan Dotřel.