Amerika má nový hudební objev: Larkin Poe, kteří vystoupí i v Praze

25.3.2019, 20:00 – 22:00

Když člověk vidí dvě ještě ne třicetileté sestry Rebeccu a Megan Lovellovy, mohl by si myslet, že jde o další produkt amerického country byznysu.

Ale stačí si poslechnout jedinou jejich píseň a vše je rázem jinak. Od prvních tónů Larkin Poe nadzvihnou posluchače ze židle.  Jejich hudba je nejen syrový čistokrevný jižanský blues rock, ale i zároveň esencí Ameriky, kterou se kdekdo snaží napodobit, ale v krvi ji mají jen rodilí muzikanti. Zvuk slidekytary Megan, jež je hlavní instrumentalistkou kapely, je ostrý jako břitva. Rebecca, elektrická kytaristka, je výbornou, energickou doprovázečkou, ale především hlavní zpěvačkou. Vycházejíc z kořenů jižanské hudby, sestry vdechují nový život americkému hudebnímu dědictví. A dělají to překvapivě dobře. "Je to oslava kořenů americké hudby," říká Rebecca. "Blues v moderní podobě."

Larkin Poe, to je ta nejlepší esence americké hudební tradice, doplněná o žhavou současnost.

Larkin Poe, kapela založená v Nashvillu, v USA, se skládá ze sester Rebeky a Megan Lovellových. Narodily se a vyrůstaly v Atlantě. V roce 2010 vytvořily skupinu a pojmenovaly ji po svém předkovi, kterým byl slavný spisovatel Edgar Allan Poe. Staví na harmonických hlasech, zvuku slide kytary, rockových riffech a na dědictví amerického bluesrocku.

Skupina, která se v roce 2014 stala objevem slavného festivalu v britském Glastonbury, sama sebe přirovnává k legendárním The Allman Brothers. Sestry spolupracovaly s T-Bone Burnettem, Elvisem Costellem, Conorem Oberstem i Stevenem Tylerem a dalšími slavnějšími kolegy.

Jejich předchozí album Peach bylo nominováno jako nový objev na cenu Blues Music Award za nejlepší album 2018.

Aktuální video: Larkin Poe | Bleach Blonde Bottle Blues https://youtu.be/Wy0RGsd2-JA