Vánoční výstava vláčků a modelů v Červeném Kostelci

15.12.2018 – 16.12.2018, 23:59

Po dvou letech se opět vrací modeláři z Modelářského centra do Červeného Kostelce, kde na náměstí ve výstavní síni uspořádají v předvánočním čase výstavu vláčků a železničních modelů. Výstava se koná ve spolupráci s MKS Červený Kostelec.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout domácí kolejiště. Děti z modelářského kroužku představí digitální kolejiště ovládané systémem ROCO Z21, ostatní mladí modeláři z kroužku budou prezentovat své modely, se kterými v průběhu roku sbírali ocenění na modelářských soutěžích po celé republice.

Dále bude k zhlédnutí modulová železnice, kterou modeláři ovládají pomocí tabletů a chytrých telefonů. Bude zde prezentovaná železniční stanice Červený Kostelec, která je modelovaná v měřítku 1:120. Modulová železnice bude mít délku přes 30 metrů. Takže malí i velcí příznivci modelové železnice si jistě přijdou na své.

Jako doprovodný program připravujeme poutavou expozici papírových hradů.  Ti nejmenší se mohou těšit tradičně na hrací stolky s dřevěnou vláčkodráhou.

Vánoční výstava je pořádaná nejen jako ohlédnutí za úspěchy malých i velkých modelářů v letošním roce, ale také jako velké poděkování všem, kteří pomáhají realizovat projekt dětského modelářského kroužku v České Skalici.

Přijďte a zpříjemněte si advent pohodovou atmosférou s modelovými vláčky. Těší se na vás členové Modelářského centra z České Skalice.

Výstava se koná na stříbrnou sobotu a neděli 15. - 16. prosince v prostorách výstavní síně na náměstí v Červeném Kostelci.

Výstavu vláčků můžete spojit s návštěvou adventních trhů přímo na náměstí, které pořádá Městské kulturní středisko.

Za pořadatele Oldřich a Ivana Karlíčkovi