STAR WARS: Nová naděje doprovodí živá hudba kompletního symfonického orchestru

15.10.2018, 20:00 – 22:30

V termínu 15. října se v pražské O2 aréně uskuteční česká premiéra promítání filmu ze ságy Star Wars s živým hudebním doprovodem. Na obřím plátně diváci uvidí prvně natočený film série Star Wars s podtitulem Nová naděje. Film doprovodí kompletní symfonický orchestr, který zahraje mnohokrát oceňovanou hudbu skladatele Johna Williamse. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal. 

STAR WARS: Nová naděje doprovodí živá hudba kompletního symfonického orchestru
  • Adresa:
    Ocelářská 460/2
    Praha 9 19000

 Od doby, kdy měli fanoušci po celém světě možnost poprvé vidět film ze serie Star Wars, uplynulo již více než 40 let. Film se stal kultem, ikonou a naprostým přelomem v oblasti kinematografie. Postavy, příběh i zpracování filmu zásadně změnilo všeobecné vnímání a přistupování k filmu jako takovému. Důležitou součástí filmu se stala také nezapomenutelná a všeobecně známá hudba skladatele Johna Wiliamse. Fanoušci budou mít možnost film shlédnout na obřím plátně a za doprovodu živé hudby v podání respektovaného orchestru The City of Prague Philharmonic Orchestra - Filharmonici města Prahy pod vedením dirigenta Christopha Eliota. Pro fanoušky v České republice je to poprvé, kdy bude jeden z dílů Star Wars takto uveden.  

"Jsme potěšeni, že budou mít fanoušci Hvězdných válek poprvé v České republice možnost vidět legendární film s živou hudbou. Od prvních melodii až po poslední notu z pera Johna Williamse se jedná o naprosto přelomové dílo, které změnilo vnímání filmové hudby," řekl za Disney Channel, jenž vlastní práva na film, Grant Watmuff.  

Hudební skladatel John Williams je známý především díky jeho hudbě ke všem devíti natočeným filmům ságy Star Wars. Za tu k prvně natočenému, Nová naděje, získal v roce 1977 cenu Oscar. Za práci na ostatních filmech Hvězdných válek si následně vysloužil další čtyři nominace ocenění Americké Akademie.

Celkem je Williams držitelem čtyř Oscarů, sedmi cen Britské filmové akademie, dvaadvaceti Grammy. Za svou práci v průběhu kariéry byl padesátkrát nominován na Oscara, a tím se stal nejvíce krát žijícím nominovaným člověkem. Celkově je na druhém místě za Waltem Disneyem.  V roce 2005 jeho hudbu k filmu Star Wars: Nová naděje označil Americký  filmový institut za nejlepší americkou filmovou hudbu všech dob.  Stejná hudba byla také národní knihovnou Kongresu zařazena jako esteticky, kulturně a historicky významnou.  Kromě Hvězdých válek stál Williams u dalších devíti filmů, které patří mezi dvacet nejvýnosnějších snímků historie.

 

Pražský koncert se uskuteční v termínu 15. října 2018. Bude se jednat o velký zážitek spojený s poslechem ikonické hudby a podívanou na kultovní snímek.