HONZA. HONZA? HONZA! - Divadlo Alfa

12.2.2020, 9:00 – 17.2.2020, 10:00

Honzíku můj zlatej. Ty odcházíš do světa. Co já si tady bez tebe počnu?

HONZA. HONZA? HONZA! - Divadlo Alfa
  • Adresa:
    Rokycanská 174/7
    Plzeň 312 00

PETR BOROVSKÝ PODLE KLASICKÝCH ČESKÝCH POHÁDEK

Co by byly české pohádky bez Honzy! Hloupého, chytrého, silného, málem králem, tu je kára, ten to ryje. Herci a příležitostnému režisérovi Divadla Alfa Petrovi Borovskému pohádky o Jeníčcích, Jancích a Honzovi 100x jinak nedaly spát. A vznikl scénář, který čerpá z variant tří známých pohádek o Honzovi. Propojený obcí Janovice, kde se chystá mezinárodní oslava jmenin – mají přijet hosté z italského Janova nebo jihoafrického Johannesburgu.

A nejlepší by bylo pochlubit se příběhem některého ze slavných rodáků. Jenže kterého Honzy? Silného, chytrého nebo bohatého? Není to lehké rozhodnutí. Tak to bude třeba si jejich slavné kousky připomenout… Ještěže máme loutkové divadlo!

Inscenace nabídne kromě známých pohádek také různé typy loutek; autorem výpravy je občasný spolupracovník Divadla Alfa Kamil Bělohlávek. Ten už spolupracoval s Petrem Borovským jednou, a to na inscenaci „Pohoršovna“ (premiéra
2016), divadelní adaptaci knižní předlohy Daniely Fišerové. Teď se do Alfy vrací a spolu s ním přicházejí Honzové, kteří vítězí nad lakomými sedláky, strašidly a drakem.

Režie: Petr Borovský
Výprava: Kamil Bělohlávek j.h.
Dramaturgie: Petra Kosová